PRSTENJE NE MENJA VLASNIKA: Zvezda opet šampion Jadrana! (VIDEO+FOTO)

02.05.2016. 20:05 21:21
Košarkaši Zvezde sa peharom ABA lige
Košarkaši Zvezde sa peharom ABA lige / Izvor: MN Press

Crveno-beli dobili Mega Leks sa 3:0 u finalnoj seriji.

Plasman u Evroligu garniran je drugom uzastopnom titulom u ABA ligi! Košarkaši Crvene zvezde i treći put u četiri dana savladali su Mega Leks, ovoga puta u Sremskoj Mitrovici rezultatom 61:49 i još jednom potvrdili da su u ovom trenutku najbolji tim sa prostora bivše SFRJ.

Tim Dejana Radonjića je ubedljivim trijumfom u finalnoj seriji (3:0) odbranio prvi trofej iz prošle sezone, a pošto je ostao bez pehara u Kupu Radivoja Koraća, ostala mu je borba za prvo mesto u Superligi Srbije.

ŠTA SE GURAŠ: Miler "nokautirao" Kinsija i poslao ga na patos (VIDEO)

Nije Crvena zvezda briljirala u punoj dvorani „Pinki“, ali žilava i značajno oslabljena Mega nije imala snage da načini još jednu senzaciju. Ekipa Dejana Milojevića svim silama se borila da produži seriju, ali bez nekoliko igrača iz „rostera“ nije mogla više od časnog poraza.

ŠOU TAJM: Pogledajte šta je Miler uradio za samo tri minuta (VIDEO)

Sa druge strane, crveno-beli su odigrali taman toliko koliko je bilo dovoljno za još jedan siguran trijumf. Kvinsi Miler nosio je u šakama pokretačku energiju, doprIneo ključnom dizanju vođstva u finišu prve četvrtine, koju domaćin nije uspeo da anulira do poslednjeg zvuka sirene. Pored Amerikanca, značajne role imali su Maik Cirbes, Stefan Jović (proglašen za MVP-ja plej-ofa!) i Marko Simonović, dok je u timu Mege Rade Zagorac pokazao da je s pravom najtraženiji mladi srpski košarkaš.

VELIKO PRIZNANJE: Zvezda druga u Evropi!

Mega Leks – Crvena zvezda 49:61 (16:24,18:13, 6:9, 9:15)

DVORANA: Pinki u Sremskoj Mitrovici.

GLEDALACA: 2.500.

SUDIJE: Pukl, Dožai, Juras.

MEGA LEKS: Simić, Đoković 4, Veljković 4, Musić, Ivanović 10, Pavlović, Luvavu, Zagorac 21 (6sk), Simeunović 2, Nikolić, Janković 6, Pecarski 2.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 4, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 6 (5sk), Lazić 2, Micić 5, Simonović 9, Gudurić 2, Jović 3 (6as), Miler 18 (8sk), Cirbes 9, Štimac 1.

Marko Simonović
Marko Simonović / Izvor: MN Press

Dešavanja sa trećeg meča finala pratili ste uživo na Srbiji Danas.

KRAJ - 49:61!

39. minut - Pesma navijača Crvene zvezde, Cirbes sa linije slobodnih bacanja povećava prednost gostiju, 47:58.

38. minut - Cirbes je postigao prve poene u drugom delu igre, dvocifrena prednost gostiju, 45:55. Zagorac u kontranapadu stiže do 21. poena, 47:55.

35. minut - Zagorcu je stalo da produži finalnu seriju. Sjajna partija supertalentovanog krila, četiri vezana poena, a na drugoj strani Mitrović je realizovao kontranapad, 45:53.

32. minut - Nova trojka gostiju - Simonović, 40:49.

30. minut - Mali broj poena u trećoj deonici, 6:9. Gosti čekaju 10 minuta odluke sa plus šest, 40:46

28. minut - Mega se primakla na samo poen zaostatka, ali je Miler ond apogodio torjku, 40:44.

25. minut - Period rastrzane igre i grešaka igrača oba tima. Posle Lazića poene je postigao još samo Miler za 34:41. Domaćin četiri i po minuta bez poena u drugom poluvremenu. Nikola Janković je prekinuo Megin post i to uz faul Štimca. Nije, međutim, realizovao dodatno slobodno bacanje, 36:41.

22. minut - Prve poene u drugom delu postiže Branko Lazić iz kontranapada.

20. minut - Kinsi i Simonović pogurali su goste na plus tri, 34:37. Tajm-aut za Dejana Milojevića. Ovim rezultatom finalisti su otišli na veliki odmor.

18. minut - Preokret u Mitrovici! Serijom 8:0 Mega je došla do minimalnog vođstva, 32:31. Međutim, Simonović vraća prednost crveno-belima, 32:33

16. minut - Mega je prišla Zvezdi na 29:31. Posyle penala Veljkovića, raspoloženi Ivanović je pogodio treću trojku iz četiri pokušaja za deveti poen.

15. minut - Zagorac ne da Zvezdi jadransko prstenje, ali čim se domaćin približi - sevne trojka gostiju. Novi šut van linije 6.75 pogodio je Stefan Jović, 24:31.

13. minut - Megin nalewt prekinuo je Micić trojkom iz teške pozicije, 20:27. Đoković je smanjio prednost crveno-belih, 22:27.

12. minut - Ne predaje se tim Dejana Milojevića. Rade Zagorac je za sada nerešiva enigma za odbranu Zvezde. Kapiten domaćina je ubacio četiri brza poena (ukupno 10) na početku druge četvrtine, 20:24.

10. minut - Miler be vezao 10 poena da se u njegov mini-šou dvojkom nije umešao Micić, crveno-beli posle uvodne četvrtine imaju plus osam, 16:24.

9. minut - Kvinsi Miler je ušao i postigao dve brze trojke za maksimalnih plus devet za Zvezdu, 9:18. Ivanović je vratio jednu trojku, a Miler je na drugoj strani ubacio osmi uzastopni poen, 12:20.

6. minut - Crveno-beli sada prave mini seriju 5:0. Posle poena Mitrovića, gosti su tri puta peontirali sa linije penala, dva puta je bio precizan Kinsi, jednom Cirbes, 7:12.

4. minut - Trojka Ivanovića, pa dvojka Zagorca posle lepog soloprodora. Nerešeno, 7:7. Kapiten Zvezde Mitrović vraća vođstvo crveno-belima.

2. minut - Cirbes je postigao prve poene za goste, Nikolić za Megu Leks. Dangubić je fauliran pri šutu i to je kaznio sa dva pogođena slobodna bacanja, 2:4. Cirbes je raspoložen na startu utakmice, pogodio je jođš jednu dvojku uz dodatno slobodno bacanje, 2:7.