ABA LIGA: Nije prošao probu u Humskoj, pa presudio Partizanu

02.11.2014. 19:44 00:28
Detalj sa meča ABA lige između Igokee i Partizana
Detalj sa meča ABA lige između Igokee i Partizana / Izvor: Foto: abaliga.com

Junak pobede Igokee mladi plej Petar Torlak koji je letos trenirao sa crno-belima.

Košarkaši Partizana poraženi su od Igokee u Laktašima rezultatom 83:77 u meču šestog kola ABA lige.

Crno-beli su odigrali još jednu ispodprosečnu partiju u regionalnoj ligi. Imao je srpski šampion aktiavn rezultat tokom većeg dela prvog poluvremena, da bi u završnici nedostatak koncentracije i vrlo raspoložena igra domaćina donela Igokei opipljivu prednost od sedam poena na polovini meča (39:32).

Igokea je u svom sastavu imala vrlo raspoložene Jeremića, Dragovića i Torlaka, pa je dobrom igrom u nastavku čuvala prednost koja se kretala od četiri do deset poena. Partizan je samo na startu drugog poluvremena uspeo da pređe u vođstvo, ali je u nastavku Torlak odigrao sjajno i doveo domaći tim do pobede. Zanimljivo, Torlak je letos bio na probi u Humskoj, nije je prošao, a upravo je on bio jedan od heroja trijumfa tima iz Aleksandrovca.

Partizanu u ovom meču nisu bili dovoljni odlični Murić (18 poena) i Bogdanović (11p, 8sk), a još jednom ga je skupo koštao i neodstatak igrača u rotaciji, pa nakon izlaska iz igre Gagića, šest minuta pre kraja susreta, nije imao odgovarajuću reakciju u reketu.

Novim porazom, četvrtim u sezoni, crno-beli su ostali u "donjem domu", nastavivši niz belih partija koje je samo na kratko prekinuo trijumf nad Metalcem. Očigledno je da će im u nastavku sezone preko potrebna biti pomoć Milana Mačvana koji bi tokom naredne nedelje trebalo da se priključi ekipi, kao i rekonvalescentu Draganu Milosavljeviću, nakon čega će navijači partizana moći s razlogom da se nadaju znatno boljem rezultatu dvadesetostrukog šampiona Srbije.

IGOKEA: Jeremić 16 (7/9 iz igre, 3as), Torlak 17 (3as), Jorović 11, Knežević, Milošević, Čakarević 2, Radukić, Drenovac 7, Bunić 11 (10), Zlovarić, Džouns 7, Dragović 12 (9sk). Trener: Milutin Latinčić.

PARTIZAN: Tepić 8 (6sk, 4as), Kuzeloglu, Murić 18 (3sk, 3as), Marinković 3, Dalo 4, Milutinov 8 (7sk), Gagić 13 (6sk), Andrić 6, Milutinović 4, Bezbradica, Bogdanović 11 (8sk), Šalić 2. Trener: Duško Vujošević.

TOK MEČA:

4. četvrtina - 83:77 (20:22)

U poslednjih deset minuta ušlo se vrlo izjednačeno. Igralo se koš za koš tokom prvih nekoliko minuta završnog perioda, da bi šest minuta pre kraja Gagić morao van igre zbog pet ličnih grešaka, što je izuetan handikep za ionako desetkovane crno-bele u igri pod koševima. Partizan je u jednom momentu stigao na četiri poena zaostatka (68:64), ali je Torlak sa pet vezanih poena vratio prednost na velikih "plus 9" (73:64).

Na 3:44 minuta pre kraja i Andrić je zbog pet ličnih morao van igre, da bi u samu završnicu nakon trojke Bogdanovića i poena sa linije penala Partizan stigao na samo četiri poena zaostatka (77:73). Marinković je imao priliku da srpskog šampiona potpuno vrati u igru trojkom minut pre kraja, ali nije bio precizan, da bi na drugoj strani raspoloženi Torlak ponovo doneo šest poena prednosti - 79:73. Crno-beli su u penal završnici pokušali da uhvate priključak, ali je posle Murićeve poklonjene lopte domaćinu 20-ak sekundi pre kraja sve bilo rešeno.

3. četvrtina - 63:55 (24:23)

Sjajan start Partizana u nastavku i serija 8-0 za samo minut i po igre donosi vođstvo (39:40). Crno-beli ipak nisu uspeli dugo da zadrže vođstvo, pošto je i domaćin posle trojke Murića vrlo brzo odgovorio serijom 9-0 i vratio osetno vođstvo (50:44). Tu prednost nisu uspele da smanje ni mini-serije Milutinova i Murića od po četiri poena, pa su domaći otišli na poslednji dvominutni odmor sa osam poena prednosti - 63:55.

2. četvrtina - 39:32 (22:15)

Slična slika i na startu drugog nastavka, da bi trojkom Torlaka i poenima Čakarevića domaćin stigao po pet poena viška (24:19). Igralo se poen za poen sve do trojke Andrića za 28:25. Od tog momenta domaćin pravi seriju 6-0 i stiže do "plus 9" (34:25), a nešto kasnije i prvi put do dvocifrenih 36:26, poenima Jorovića. Bogdanović je u završnici smanjio na sedam poena zaostatka, ali je slaba odbrana u finišu odvela Igokeu na novih devet poena prednosti košem Drenovca (39:30), da bi Milutinović sa linije penala smanjio na podnošljivih 39:32.

1. četvrtina - 17:17

Partizan je odlično počeo duel u Laktašima, stigao do 6:0 posle tri minuta igre, ali je domaći tim brzo uzvratio zahvaljujući Joroviću i Džounsu koji su zabeležili po pet poena u prvom delu igre, pa je sredinom prve četvrtine Igokea stigla do vođstva (10:9). Gagić i Tepić su na drugoj strani imali po četiri poena. U drugom delu prvog perioda igralo se vrlo izjednačeno, pa se na prvi dvominutni odmor otišlo rezultatom 17:17.