ABA LIGA: Sutjeska na kratko pružila otpor, a onda je usledila ZVEZDINA FURIOZNA završnica (VIDEO)

14.02.2016. 18:51
Maik Cirbes
Maik Cirbes / Izvor: MN Press

Naredne nedelje crveno-bele očekuju obaveze u Kupu Radivoja Koraća, u Nišu.

Košarkaši Crvene zvezde upisali su novu pobedu u ABA ligi, ovog puta protiv Sutjeske. Ekipa Dejana Radonjića je u "Pioniru" u 24. kolu regionalne slavila sa 96:67 (18:15, 22:21, 28:15, 28:16), za 18. trijumf u sezoni. Gosti iz Nikšića su samo na kratko uspeli da meč učine neizvesnim, u drugoj četvrtini, ali je u nastavku Zvezda "dodala" gas za ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Maik Cirbes sa 21 poenom (10 sk), dok je Marko Simonović ubacio 16 (4/7 za tri). Kvinsi Miler je "stao" na 11 poena, dok je Nikšićane predvodio Nemanja Vranješ sa 23 poena (6/7 za tri). Spasojević je postigao 16 poena za Sutjesku kojoj predstoji borba za opstanak.

Crvena zvezda je povela, sa 8:3, a poene su "podelili" Amerikanci Kvinsi Miler i Tarens Kinsi, a na polovini deonice bilo je 10:5 za domaćina. Kako se kraj četvrtine bližio, Zvezda je povećala prednost, na 16:9. U tim trenucima, na klupu je otišao Kinsi zbog posekotine na dlanu leve šake, a prednost se smanjila na samo tri razlike -18:15. Najefikasniji posle uvodnih deset minuta bio je Kinsi sa šest poena, dok su u redovima gostiju iz Nikšića po četiri dali Brajan Raš i Đoko Šalić.

Pantelić SUROVO ISKRENO o Zvezdi i Ligi šampiona i povratku na “Marakanu”

Prvi poeni u drugoj četvrtini "pali" su tek posle greške Nikšićana, i kontre Branka Lazića i Nikole Rebića. Na 23:18 povećao je Marko Simonović prvom trojkom u utakmici. Posle nerealizovanih napada Zvezde i poena Šalića, Sutjetska je smanjila na 25:24, ali je onda uzvratio Simonović novom trojkom (tada 2/2), za 28:24. U igru se vratio i Kinsi, a u jednom od narednih napada Nemanja Vranješ je pogodio za 28:27. Uzvratio je Marko Tejić sa dva poena, ne dozvolivši gostima da izjednače ili povedu. Ipak, u osmom minutu četvrtine, Vranješ je uspeo da donese prednost svom timu (31:30), posle trojke i dodatnog bacanja. Kontra Sutjeske završena je poenima Spasojevića, za 33:30, a onda je usledio i tajm-aut Dejana Radonjića. Trener Sutjeske Jovović, susreo se tada sa prvim problemom, pošto je Šalić napravio četvrtu ličnu. Nova trojka Zvezde (Dangubić) doneo je preokret, odnosno prednost od 38:33, dok je Kinsi povećao na 40:33. Na pauzu se otišlo sa rezultatom od 40:36 pošto je Vranješ opet pogodio za tri.

SAVRŠEN PAR: Novak i Jelena sa NEOBIČNOG MESTA oduševili porukom na Dan zaljubljenih (FOTO)

U trećoj četvrtini, usledio je pravi "blickrig" domaćina, a u tome je pomogla i igra Sutjeske. Na jednom od tajm-auta na to je ukazao i trener Igor Jovović, rekavši "koš i faul, koš i faul..." Crveno-beli su kontrolisali igru, a bilo je i atraktivnih poteza (Kinsija). U tim trenucima i Cirbes je pogađao i skakao. Ono što može da brine Radonjića je to što je Rebić morao da izađe iz igre pošto ga je u jednom duelu Vukote Pavić udario po licu i raskrvario. Pretposlednja deonica se završila sa 68:51 u korist Zvezde.

ĐOKOVIĆ NIJE ZABORAVIO PAKLENU ATMOSFERU: Pionir je idealna dvorana (FOTO)

Na početku poslednje deonice, samo je Vranješ održavao goste u životu, trojkama. U sedmom minutu četvrtine, trojka Lazića i zakucavanje Simonovića donela su prednost od 87:63. Tada se samo čekalo da sudije odsviraju kraj, a čast Sutjeske je branio i Spasojević, uz Vranješa. Tačku na "i" stavio je Simonović, polaganjem.

Naredne nedelje, Zvezdu očekuje učešće na turniru Kupa Radivoja Koraća. Crveno-beli će u petak igrati protiv Smedereva.

Crvena zvezda - Sutjeska 96:67 (18:15, 22:21, 28:15, 28:16)

Crvena zvezda: Kinsi 6, Rebić 7, Dangubić 9, Lazić 4, Micić 8, Tejić 4, Simonović 16, Gudurić 2, Miler 11, Cirbes 21 (10 sk), Štimac 8.

Sutjeska: Pavlićević 1, Ćalasan, Albijanić 4, Spasojević 16, Popović 4, Čvorović, Korać, Žižić, Pavić 4, Vranješ 23, Raš 7, Šalić 8.