ABA: Očajni Partizan poražen u Zadru (FOTO)

13.12.2014. 20:49
Džejms Florens
Džejms Florens / Izvor: Foto: abaliga.com

Košarkaši Zadra ostvarili treću vezanu pobedu, a crno-bele kući poslali sa minusom od jednog poena (69:68). Mega u Mitrovici lako savladala Metala (99:82)

Zadar je i dalje neosvojiv za košarkaše Partizana. U dvorani „Krešimir Ćosić“ Zadrani su u ne tako lepoj utakmici, u penal završnici, u 12. kolu ABA lige iznenadili crno-beli i sasvim zasluženo slavili 69:68 (15:12, 19:15, 16:15, 19:26).

Bez obzira na činjenicu da su se trudili, ogromni problemi Partizana s linije penala i van tri „kumovali“ su (ne)očekivanom porazu na Višnjiku. Istina, kredit ekipi trenera Ante Nazora trebalo bi da bude odlična odbrana u kojoj su sve minuse pretvorili u plus.

Visinsku prednost i mnogo bolje „post“ igrače crno-beli nisu mogli da iskoriste, pre svega zbog dobre odbrane domaćina. „Skupljali“ su „dole“ Zadrani, a zona 2-3 je korektno radila posao.

Namerno su domaći inicirali šut spolja Partizana, a, na njihovu sreću, Beograđani nisu pogodili ništa. Ne samo za tri, već i za jedan (7/20 sa penala). Florens i Sobin su odigrali kao „blesavi“, a serija 12:0 za 55:42, s kraja treće i početkom poslednje deonice determinisala je i kraj. Opet, Partizan se vratio u igru za 2-3 minuta, pa je u 35. minutu bio 53:55 za Zadar. Ispostaviće se, tu je bio kraj... Florens je trojkom „probudio“ navijače, a na krilima razigranog Amerikanca, iako bez visokih Kraljevića i Sobina, Zadar uspeva da pobedi i uknjiži petu pobedu.

Džejms Florens je ubacio 25 poena (5/12 za dva) dok je Sobin upisao 14 (7/9 za dva). Partizan je u Zadru, od osnivanja Jadranske lige slavio samo dva puta, a u porazu, koji je dramatičnim sa dve trojke, ali i krucijalnim promašenim bacanjem 4,3 sekunde pre kraja, učinio Mihajlo Andrić, najefikasniji bio je Milan Mačvan – 14 (5/7 za dva, 13 sk). Pavlović i Milutinov su dali po 11.

Partizan je dao pet trojki iz 26 pokušaja, a promašio je neverovatnih 13 bacanja!?