ATLETIKO NE DA TITULU: Kraljevi na kolenima na "Visente Kalderonu"

07.02.2015. 17:58 21:59
Tijago
Tijago / Izvor: Beta/AP

"Jorgandžije" savladale gradskog rivala sa neverovatnih 4:0.

Fudbaleri Atletika ostvarili su ćetvrtu uzastopnu pobedu u Primeri. Madriđani su u 22. kolu na svom stadionu u gradskom derbiju savladali Real 4:0. To je četvrta pobeda "jorgandžija" nad evropskim prvakom u poslednjih šest utakmica. Već u prvom poluvremenu je bilo jasno da će bodovi ostati na "Visente Kalderonu" kada su mrežu zatresli Tijago i Njigez.

Domaći su u drugom poluvremenu nastavili u istom ritmu, a mrežu su zatresli Antoan Grizman i Mario Mandžukić. Ovo je prva pobeda Atletika nad gradskim rivalom sa četiri gola razlike još od 1987. godine. Španski prvak se tako uključio u borbu za odbranu titule jer sada ima samo četiri boda manje od prvoplasiranog Reala.