Atletiko za korak bliži tituli

19.04.2014. 15:32
Dijego Košta
Dijego Košta / Izvor: Beta/AP

Izabranici Dijega Simeonea pored loše igre i promašenog penala uspeli su da savladaju Elče.

Novi korak ka tituli prva aŠpanije napravili su fudbaleri Atletiko Madrida, koji su svoju ne baš sjajnu partiju ipak uspeli da krunišu novom pobedom. Madriđani su sa 2:0 savladali Elče golovima Mirande i Dijega Koste. Izabranici Dijega Simeonea su pokazali da imaju karakter šampiona. Nisu blistali na "Visente Kalderonu", u prvom poluvremenu golman Tibo Kuroa morao je da ih spašava.

U nastavku susreta, Madriđani su mogli do gola sa bele tačke ali je nameru Davida Vilje da šutira u desni ugao pročitao golamn Elčea. Kako je vreme isticalo i kada su svi pomislili da će Atletiko posustati u šampionskoj trci, posle centaršuta Sose, najviši u skoku bio je Miranda koji je poslao loptu u mrežu. Konačan rezultat susreta u sudijskoj nadoknadi postavio je Dijego Košta pogotkom sa bele tačke.