ATP BEČ: Troicki se mučio, ali izborio polufinale!

17.10.2014. 15:39
Srpski teniser Viktor Troicki slavi pobedu
Srpski teniser Viktor Troicki slavi pobedu / Izvor: Profimedia
Nekadašnji 12. igrač sveta pokazao mnogo oscilacija u igri protiv Tomaša Belućija, ali je uspeo da stigne do trijumfa i najboljeg rezultata od povratka na teren u julu ove godine.

Srpski teniser Viktor Troicki savladao je Brazilca Tomaša Belučija rezultatom 2:1 (7:6, 6:7, 6:2) i plasirao se u polufinale ATP turnira serije 250 u Beču.

Nekadašnji 12. igrač sveta pokazao mnogo oscilacija u igri protiv Brazilca, ali je u ključnim momentima bio pribran, savladao ga posle velike borbe i u njihovom trećem međusobnom susretu i izborio plasman među četiri najbolja i ostvario najbolji rezultat na jednom turniru od povratka na teren u julu ove godine. Troicki je prethodno dva puta igrao četvrtfinale iste serije (Gštad i Šenžen), dok je osvajao dva čelendžera u Komu i Banjaluci.

Pobedom nad Brazilcem Troicki je ostvario najbolji rezultat na jednom ATP turniru u singlu još od oktobra 2011. godine u Moskvi kada je poslednji put stigao dalje od četvrtfinala, a zanimljivo je da je tada poražen u finalu od još jednog srpskog tenisera Janka Tipsarevića.

Troicki je odlično poveo susret ka pobedi, u prvom setu imao 5:2, ali je u samoj završnici umalo od gotovog napravio veresiju. Prvo je u osmom gemu propustio set loptu, da bi potom dopustio Brazilcu da mu dva puta za redom oduzme servis i izbori priliku da servira za set (5:6). Ipak, srpski teniser nije se predao, spasio je dve set lopte i izborio odlučujući 13. gem u kojem je, posle mnogo borbe i mini-bvrejkova iskoristio novu set loptu i stigao do vođstva - 7:6 (7:4).

Odlično je Troicki startovao i u nastavku, već u trećem gemu napravio brejk za vođstvo od 2:1 i otvorio put ka pobedi. Ipak, tri gema kasnije, posle problema sa levim stopalom i ukazane medicinske pomoći, dozvolio je Belučiju da vrati brejk, da bi dobrim servisima obojica do kraja izborili novi taj-brejk u kojem je Brazilac bio znatno sigurniji i izborio odlučujući set - 6:7 (2:7).

Srpski teniser nije dozvolio da ga slomi gubitak drugog seta. Posle egal igre u uvodnim gemovima, Troicki je vezao dva brejka u završnici, odnosno, ukupno četiri gema u nizu i slavio pobedu - 6:2.

Troicki će se u borbi za finale sastati sa boljim iz duela između Jana Lenarda Štrufa i drugog nosioca, Endija Mareja.