ATP DOHA: Novak nije dao šansu Aninom bivšem

06.01.2016. 16:28
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

U narednoj rundi Đoković će igrati protiv Argentinca

Novak Đoković obezbedio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Dohi pošto je u meču 2. kola pobedio Španca Fernanda Verdaska sa 2:0 (6:2, 6:2), posle 70 minuta igre. U narednom kolu, u borbi za polufinale prvi nosilac na turniru serije 250 u Kataru igraće protiv Leonarda Majera iz Argentine. Đoković i Majer su do sada igrali samo jednom, a pre dve godine, na Australijen openu slavio je Srbin sa 3:0

Najbolji svetski teniser je prvi došao do brejka u prvom setu meča sa Verdaskom, i to u četvrtom gemu. Poveo je sa 3:1 i tada sebi olakšao posao. Brejkova nije bilo do poslednjeg gema u setu, a i tada je uspešniji bio Đoković. Iskoristio je prvu brejk, ujedno i gem i set loptu, sa 1:0 u setovima.

U četvrtom gemu drugog seta, Đoković je imao priliku da dođe do brejka, pošto je vodio sa 30:0. Ipak, Verdasko je preokrenuo i sprečio novi brejk. Nešto kasnije, u šestom gemu, Đoković nije propustio novu priliku za brejk i poveo je sa 4:2. U sedmom gemu, koji je do tada bio i najduži, i Verdasko je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio. Posle nekoliko izjednačenja, Đoković je iskoristio svoj servis, za 5:2. Srbin je ubrzo napravio i novi brejk, za konačnih 2:0 u setovima. Poslednji gem dobio je sa 40:15.

Posle 12 međusobnih mečeva, Đoković vodi sa 8:4 protiv bivšeg dečka Ane Ivanović, a OVDE možete i da pogledate najbolji potez Srbina

Podsetimo, Đoković je ovim rezultatom odbranio bodove od prošle sezone, jer je tada poražen u četvrtfinalu, od Iva Karlovića.