ATP MONTREAL: Novakova serija je okončana, Marej dočekao da se raduje

16.08.2015. 20:42 01:35
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Srbin i Britanac odigrali 28. međusobni meč.

Posle tačno tri sata igre, Endi Marej je postao šampion Mastersa u Montrealu. Britanski teniser je u finalu "Rodžers kupa" pobedio Novaka Đokovića sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:3) i osvojio 35. ATP titulu u karijeri, a 11. na turnirima serije 1000.

Škot je na ovaj način prekinuo lošu seriju u okršajima sa Srbinom, pošto je poslednji put slavio na Vimbldonu, pre dve godine. U prethodnih osam mečeva radovao se Đoković, ali je i ovoj seriji došao kraj. Nakon duela u Kanadi, Đoković je zadržao prvo mesto, dok je Marej sa trećeg skočio na drugu poziciju. Takođe, sada je 19:9 u međusobnim okršajima za Srbina koji je osvojio 336.000 dolara i 510 ATP poena.

Meč je bio veoma zanimljiv, kao što su nas dva velika rivala navikla u poslednje vreme. U prvom setu, Marej je napravio prvi "iskorak" brejkom, za 3:1, ali se Đoković vratio izjednačivši na 4:4. Ipak, u odlučujućim gemovima (deveti bio iscrpljujući) Marej je bio bolji. U drugoj deonici, Srbin je uglavnom vodio (bilo i 3:3), pa je meč uveden u neizvesnu završnicu.

U odlučujućem setu, poveo je Marej i sa 4:1 i 5:2., ali Novak nije pomišljao na predaju. Držao se do kraja, ali nije izdržao pred raspoloženim Škotom.

Statistika
Statistika / Izvor: Foto: Screenshot/ATP

Najbolji svetski teniseri sada se okreću Mastersu u Sinsinatiju, a više detalja o ovom meču pročitajte u nastavku...

TOK MEČA

3. set

Na početku odlučujuće deonice servira Marej, a Đoković do izjednačenja dolazi posle fenomenalnog loba. Ipak, Marej osvaja prvi gem, a ubrzo pravi brejk. Sada vodi sa 2:0. Novak pogađa mrežu u odlučujućem poenu u trećem gemu. Novak osvaja samo jedan poen u ovoj deonici. Vodi Marej sa 3:0, ali ne uspeva da napravi novi brejk.

Peti gem se "otegao".  Baš se otegao, a uspešniji je Marej. Spasio je šest brejk lopti, za prednost od 4:1. U sedmom gemu Marej servira odlično. Ne dozvoljava Novaku da osvoji poen. Vodi sa 5:2. Novak servira za ostanak u meču.

Posle 2:48 sata, Marej ima meč loptu. Ne da se Novak. Napada, a Marej šalje lopticu u aut. Nova brejk i meč prilika za Britanca. Ima treću brejk šansu. Novak smanjuje prednost na 5:3 i traži podršku publike. Marej na servisu.

Ne da se Novak. U devetom gemu ima dve brejk lopte. Ne koristi ih. Marej ima četvrtu meč loptu, prvu na svoj servis. Novak šalje loptu u aut.

2. set

Sve je spremno za nastavak meča. Đoković ima čak tri brejk lopte. Traži čelendž i u pravu je. Novak pravi brejk na startu i vodi sa 1:0. Bez izgubljenog poena osvaja i drugi gem. Sada je 2:0, a posle pet odigranih gemova i 3:2. Škot je ubrzo vraća brejk, za egal - 3:3.

Đoković vraća brejk i vodi sa 4:3. Ubrzo dolazi do prilike da izjednači u setovima. U desetom gemu servira i stiže do 40:0. Ne da se Marej, ali Đoković koristi narednu gem i set loptu. Igraće se treći set.

Benčić slavila u Torontu

Švajcarska teniserka Bellinda Benčić (OVDE pogledajte o kakvoj je lepotici reč) osvojila je WTA turnir premijer serije u Torontu, koji je igran za nagradni fond od 2,51 miliona dolara.

Benčić (18) slavila je nakon što joj je drugi nosilac, Rumunka Simona Halep, predala finalni meč pri rezultatu 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 3:0.

1. set

Škot koristi svoj servis i vodi sa 1:0. Istom merom uzvraća Đoković i sada je 1:1. U trećem gemu, najdužem do sada, posle nekoliko izjednačenja, Marej ipak uspeva da dođe do prednosti od 2:1 Marej pravi brejk u gemu koji traje nešto više od deset minuta. Uspeva da iskoristi šestu brejk priliku.

Koristi Marej opet svoj servis, za 4:1. Loše se meč odvija za Novaka. Marej ima dve brejk lopte. Prvu je spasio, kao i drugu. Ne predaje se Srbin i sada je 4:2 za Mareja. Srbin se u potpunosti vraća u meč, pravi brejk, a ubrzo stiže i do 4:4.

U devetom gemu, sudija ubeđuje Mareja da nema potrebe da traži čelendž. Novak ne koristi brejk šansu i Marej ponovo vodi, sa 5:4. U desetom gemu, Marej ima dve brejk i set lopte, ali naš igrač prvu spasava. Ne i drugu. Vodi Marej u setovima, posle 66 minuta igre.

OVDE pročitajte o "zanimaciji" Borisa Bekera tokom finala.