ATP PARIZ: Novak je i dalje noćna mora za Francuza

05.11.2015. 15:55
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

U četvrtfinalu branilac trofeja igraće protiv boljeg iz okršaja Tomaša Berdiha i Žo-Vilfreda Conge.

Novak Đoković je u četvrtfinalu Mastersa u Parizu. Najbolji srpski i svetski teniser u meču osmine finala u dvorani "Bersi" pobedio je Francuza Žila Simona sa 2:0 (6:3, 7:5), posle 96 minuta igre i tako u međusobnim okršajima poveo sa 9:1. Simon je pobedio Đokovića pre sedam godina, u Marselju. To je ujedno bio prvi međusobni duel dvojice igrača.

U narednoj rundi branilac trofeja, Đoković igraće protiv boljeg iz okršaja Tomaša Berdiha i Žo-Vilfreda Conge

U uvodnom setu, Simon je napravio preokret, od 0:1 do 2:1, ali je onda usledila mini serija Đokovića. Srbin je brejkom izjednačio na 2:2, a zatim poveo sa 5:2. Na kraju deonice bilo je 6:3. Naredni set obilovao je brejkovima. Do osmog gema, dva igrača su naizmenično oduzimala servis protivniku, da bi Đoković na svoj servis poveo sa 5:3. Francuz se međutim nije predavao i izjednačio na 5:5. Đoković je onda napravio brejk za 6:5, a u poslednjem gemu iskoristio prvu od tri meč lopti.

Protiv Conge Đoković vodi sa 14:6, a protiv Berdiha ima znatno bolji skor - 19:2