ATP PARIZ: Vavrinka iznervirao Novaka, uzeo mu set, a onda ga je Nole "samleo"

07.11.2015. 19:06
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

U finalu poslednjeg Mastersa najbolji teniser sveta igra protiv Endija Mareja pošto je pobedio Švajcarca 2:1 (6:3, 3:6, 6:0).

Niko ništa ne može Novaku Đokoviću! Ne može ni kada se nervira, lomi reket, greši, gubi koncentraciju... Najbolji teniser današnjice dominira 2015. godine tako da će sledeće najvećeg protivnika, protivnika u obrani 16.000 i kusur ATP poena imati u sebi! Nole je u „Bersiju“ nastavio da „ljušti“ protivnike pa je sada ispred trofeja i nove „hiljadarke“ samo Endi Marej. Novak je u polufinalu poslednjeg Mastersa sezone pobedio Stena Vavrinku 2:1 (6:3, 3:6, 6:0).

Manje od sat vremena Nole je dominirao i svi su očekivali da će u dva seta na tribine isprati četvrtog igrača s ATP liste. Istina, Vavrinka je bio umorniji zato što je do pola dva po ponoći igrao protiv Nadala, ali to Đokovića nije „omekšalo“. Najbolji teniser sveta lako je materijalizovao ogromnu većinu zamisli. Servis ga je služio i to je bio najvažniji segment kada se igra protiv ovako iskusnih igrača. Osim servisa, Nole je ceo meč bio konstantan, a, recimo, u prvom setu Švajcarcu nije dozvolio da dođe do brejk šanse!

Vavrinka je u drugom setu, kada je imao brejk minusa, (1:2) "namirisao" šansu te je meč produžio oduzevši servis Novaku posle 13 minuta borbe u gemu. Naravno, takav rasplet su gledaoci dočekali s oduševljenjem, a razlog je jasan - nisu hteli rano kućama. Posle oduzetog servisa razgoropadio se Švajcarac, pa je svoj sledeći dobio s nulom, ali je onda usledio odmor. Promena strana... Nije Novaku ni to pomoglo pošto je Sten uzeo i drugi brejk, pa je s četiri vezana gema došao do 4:2. Od tada je Novak bio u krizi. Najvećoj u ovoj godini. Vavrinka je to iskoristio i uzeo set. Uzeo set Novaku posle finala US Opena, uzeo PET gemova za redom što se ne dešava često, prekinuo seriju od 29 dobijenih gemova.

Treći set, kao i prvi. Ne, još bolji za Novaka. Lako je Vavrinki uzeo dva gema, a što je važnije, brzo je, kako samo on zna, povratio mir i ritam. Tada je meč bio gotov. Dakle, posle Vavrinke, u finalu Mastersa Đoković igra protiv Endija Mareja.

U 25 mečeva Novak je upisao 21 pobedu, a u mečevima koji su igrani na Mastersima Srbin vodi 10:0! Usput, finale u Parizu Novaku je 14. za redom, a samo u prvom turniru u godini nije došao do prilike da se bori za trofej. Pobeda protiv Vavrinke bila je 21. za redom...