Pljuštali bekhendi i forhendi u Šangaju, ali Novak pokazao ko je glavni!

08.10.2014. 11:34 13:37
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Srpski teniser uspešno je prebrodio prvu prepreku na turniru u Šangaju, savladavši Dominika Tijema sa 6:3, 6:4. Naredni protivnik biće mu Kazahstanac Mihail Kukuškin.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je započeo odbranu titule u Šangaju, pošto je u dva seta bio bolji od 21-godišnjeg Dominika Tijema sa 6:3, 6:4. Novak je trijumfovao posle 90 minuta igre, a njihova borba je na trenutke podsećala na mečve Đokovića sa Federerom, Del Potrom ili recimo Marejem.

Sjajan otpor pružio je mladi Austrijanac, koji ni u jednom trenutku nije prezao od činjenice ko je preko puta njega, već je pokušavao da svojim najvećim adutima namuči protivnika. Što je u pojedinim gemovima bio i slučaj. Igrao se egal sve do sedmog gema prvog seta, kada je Novak napravio prvi brejk na meču i posle toga rutinski uspostavio kontrolu i držao konce u svojim rukama do kraja. Publika u Šangaju svakako je mogla da uživa i da se divi igri nadolazeće zvezde, a i našeg broja jedan. Naredni protivnik Đokovića biće kazahstanski teniser Mihail Kukuškin.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

2. set - 6:4.

Sjajnim forhend vinerom, Đoković stiže do brejka odmah na startu. Gledali smo još jedan interesantan gem. Novak potom rutinski dobija svoj servis i produžuje seriju od pet osvojenih gemova zaredom, 2:0. Imao je Đoković dve brejk lopte i šansu sa 3:0, međutim talentovani Austrijanac je još jednom pokazao zašto mu predviđaju plasman u TOP 10 igrača sveta.

Imao je sjajni Tijem dve brejk šanse u šestom gemu, ali je Novak dočekao i iskoristio njegove greške, 4:2. Sedmi i osmi gem su protekli bez previše uzbuđenja, 5:3. Đoković koristi prvu meč loptu i bez izgubljenog poena osvaja 10. gem za konačan trijumf, 6:3, 6:4 posle 90 minuta igre.

1. set - 6:3.

Imao je Novak malo problema sa servisom u prvom gemu, ali je ipak lagano dobio uvodni servis. Austrijanac je imao 40:0, ali napravio dve duple greške pri servisu i tako "pomogao" Novaku da dođe do đusa. Ipak, sa dva odlična forhenda, Tijem izjednačuje na 1:1. Posle Đokovićevog servis gema, koji je uzeo bez izgubljenog poena, opet se igra na razliku. Ipak, nije bilo prilike za brejk, 2:2.

Imao je srpski teniser prvu brejk priliku u šestom gemu i šansu da povede sa 4:2, ali je "oko sokolovo" sistem odlučio da je Tijem ipak pogodio liniju. Dobrim servisima, 21-godišnji teniser dolazi do novog poravnanja, 3:3. U osmom gemu Đoković koristi četvrtu brejk loptu i oduzima servis protivniku. Srbin mudrom igrom dolazi do prvog seta, posle 43 minuta igre, 6:3.

Na početku susreta, bivši kineski košarkaš Jao Ming, izveo je podbacivanje novčića.