ATP ŠANGAJ: Kraj za Nadala u drugom kolu

08.10.2014. 15:56
Felisijano Lopez
Felisijano Lopez / Izvor: Profimedia
Španac izgubio od zemljaka Felisijana Lopeza 6:3, 7:6 (8:6).

Drugi nosilac na ATP turniru u Šangaju Španac Rafael Nadal izgubio je u drugom kolu od zemljaka Felisijana Lopeza 6:3, 7:6 (8:6). Rezultatu je verovatno kumovala upala slepog creva koju je dobio Nadal.

Već u prvom setu se videlo da bi Lopez mogao da pobedi. U šestom gemu je napravio brejk i poveo 4:2. Na početku drugog je Nadal napravio brejk i poveo 2:0, ali je u devetom Lopez uzvratio istom merom i smanjio na 5:4, a u narednom je izjednačio na 5:5. U naredna dva gema teniseri su bili sigurni na svoj servis, pa se ušlo u taj brejk. Treba napomenuti da je u šestom gemu Nadal imao tri brejk lopte za vođstvo 5:1, ali je propustio tu šansu.

U taj brejku je viđena izjednačena borba, Nadal pri rezultatu 6:5 nije iskoristio set loptu, a Lopez je to kaznio iskoristivši prvu meč loptu. Lopezu je ovo četvrta pobeda nad zemljakom, a ima i devet poraza. Protivnik u osmini finala biće mu Džon Izner iz SAD.