ATP ŠTUTGART: Viktorova šansa propala, Nadal srećan kao malo dete

14.06.2015. 16:06
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Beta/AP

Sprski teniser ostao bez titule u Nemačkoj.

Viktor Troicki nije uspeo da se domogne titule na turniru u Nemačkoj. Bolji od njega u finalu Štutgarta bio je prvi nosilac turnira, Rafael Nadal, sa (7:6, 6:3) posle jednog časa i 28 minuta igre. Srpski reket broj dva ni u šestom međusobnom duelu nije uspeo da savlada Španca, koji je na ovaj način stigao do 66. titule u karijeri. Troickom je posle poraza pripalo 150 ATP poena, što bi na narednoj listi trebalo da ga vrati među najbolji 25 teniseta na svetu.

TOK MEČA:

Troicki je u ovaj duel ušao bez imalo respekta prema prvom nosiocu turnira. Logično, Nadalu nije trava omiljena podloga. Srpski teniser bolje je servirao, u drugom gemu čak stigao do brejk prilike, ali Španac je odličnim servisom spasao iznenađenja odmah na startu. Troicki je čak četiri servis gema dobio sa nulom, ali se posle 43 minuta, ipak ušlo u taj-brejk. "Kralj šljake" nažalost bolje otvara 13. gem i posle nekoliko grešaka Troickog osvaja taj deo igre i prvi set sa 7:6.

Igrao se četvrti gem, kada je Troicki nekoliko puta pogrešio, što je Nadal znalački iskoristio i napravio prvi brejk na meču, 3:1. Viktor je u devetom gemu pokušao da napadne, ali je posle katastrofalne greške na mreži, prepustio protivniku vođstvo i kasnije osvajanje meča.