Babović raširio zmajeva krila, Zvezda prerano usnula zimski san!

08.12.2014. 14:29
Junak i tragičar
Junak i tragičar / Izvor: SD/ilustracija

Poslednja linija šampiona Srbije u devedesetom minutu meča u Lučanima zaboravila je svoj osnovni zadatak i dozvolila domaćinu da joj iz kontranapada i prve ozbiljne pretnje "otkine" dva vredna boda u trci za titulu. Ofanzivni veznjak Voždovca asistencijom, a zatim i golom "sa kreča" u 90. minutu doneo "zmajevima" vredne bodove.

Poslednje kolo jesenjeg dela Jelen Superlige ljubiteljima fudbala u Srbiji donelo je ukupno 23 pogotka na osam mečeva, što bi sa prosekom od blizu tri gola po susretu moglo da stvori toplinu oko srca pred dvoipomesečnu zimsku pauzu. Međutim, kada se sagledaju svi rezultati realnost postaje znatno drugačija. Golgeterski plodno bilo je samo na "Čika Dači" i u Humskoj, gde je viđeno ukupno 13 golova.

Kada je disciplina u pitanju, za 15. rundu može se reći da jedna od korektnijih kada je ponašanje aktera u pitanju. Delioci pravde pokazali su ukupno 30 javnih opomena, a nije viđeno niti jedno isključenje. Na belu tačku pokazano je samo dva puta, oba puta u finišu mečeva na Banovom brdu i na Voždovcu, dok su primedbe na suđenje stavljene samo na deljenje pravde Dejana Dimitrijevića na meču između "zmajeva" i niškog Radničkog (2:1).

JUNAK KOLA - STEFAN BABOVIĆ (VOŽDOVAC)

Upravo sa meča na stadionu u Zaplanjskoj ulici stiže junak kola. Stefan Babović još jednom je pokazao klasu kada su domaći uslovi fudbala u pitanju. U nekoliko navrata servirao je sjajne centaršuteve svojim napadačima koji su bili prilično indisponirani tokom većeg dela meča. Ipak, jedno takvo "teledirigovano" dodavanje je u 71. minutu uspeo da realizuje Danilo Nikolić, neutrališući vođstvo koje je Nišlijama doneo Saša Marjanović. Tačku na odličnu partiju Babović je stavio u poslednjem minutu susreta kada je rutinski realizovao jedanaesterac kojim je domaćin stigao do važnih bodova, pa će tokom zime nešto mirnije spavati, nego li je to bio slučaj na startu šampionata.

Fudbaler Voždovca Stefan Babović
Fudbaler Voždovca Stefan Babović / Izvor: MN Press

TRAGIČARI KOLA - ODBRANA CRVENE ZVEZDE

I dok su Voždovčani svoje brige umanjili, aktuelni šampion Srbije je svoje multiplikovao u Lučanima, gde je za 89 minuta igre izvukao najviše što je mogao iz teških uslova za igru u varoši na Bjelici. Nebrojene šanse koje su crveno-beli ispustili da osiguraju pobedu posle startnog vođstva i pogotka Nejca Pečnika, kažnjene su posle jedine neopreznosti Zvezdine odbrane. Poslednja linija kluba iz Ljutice Bogdana lako je mogla da ostane neocenjena na ovom susretu, pošto tokom 90 minuta nije imala značajniju priliku da se dokaže, ali je u samoj završnici, iz samo njoj znanih razloga krenula putem svojih napadača, ostavivši domaćinu previše prostora za kontranapad što je rezervista Saša Jovanović iskoristio u poslednjem minutu regularnog vremena, matirao Predraga Rajkovića i doneo nove glavobolje treneru Nenadu Lalatoviću na zatvaranju jesenjeg dela sezone.

Fudbaleri Crvene zvezde pred navijačima svog kluba
Fudbaleri Crvene zvezde pred navijačima svog kluba / Izvor: MN Press

Rezultati 15. kola: Mladost - Crvena zvezda 1:1, Čukarički - Spartak 2:0, Radnički 1923 - Vojvodina 3:4, OFK Beograd - Jagodina 1:1, Rad - Napredak 0:1, Voždovac - Radnički Niš 2:1, Donji Srem - Novi Pazar 0:0, Partizan - Borac 5:1.

TABELA: Partizan 38, Crvena zvezda 32, Vojvodina 29, Čukarički 28, Novi Pazar 22, OFK Beograd 22, Jagodina 21, Mladost 19, Spartak 18, Rad 16, Napredak 16, Donji Srem 16, Voždovac 15, Borac 13, Radnički Niš 12, Radnički 1923 7.