SP: Bosanci se pobedom oprostili od Mundijala

25.06.2014. 17:54 14:42
Fudbaleri BiH
Fudbaleri BiH / Izvor: Beta/AP
U poslednjem kolu F grupe BiH – Iran 3:1 (1:0). Sve reprezentacije u Brazilu su postigle barem jedan pogodak.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine ostvarili su prvu pobedu na svetskim prvenstvima. Oni su u poslednjem kolu F grupe pobedili Iran 3:1 (1:0). Iako im pobeda rezultatski ništa nije značila, izabranici Safeta Sušića su hteli časno da se oproste od Mundijala u Brazilu. Bili su bolji rival tokom celog meča, iako je pobeda vodila Irance u drugi krug. Oni nisu iskoristili poraz Nigerije od Argentine 3:2.

Poveli su Bosanci preko Edina Džeka u 23. minutu, a samo dva minuta kasnije je Šojei mogao da izjednači, ali je lopta pogodila prečku. Prednost je duplirao Miralem Pjanić u 59. minutu koji je iskoristio katastrofalnu grešku odbrane Irana.

Bosna-Iran
Bosna-Iran / Izvor: Beta/AP

Ipak, i Iranci su hteli što časnije da se oproste, pa je u 82. minutu Gočanejhad savladao Begovića. Na taj način je svaka reprezentacija koja učestvuje na Mundijalu u Brazilu postigla barem po gol.

Samo što su krenuli sa centra Bosanci su izjednačili, a strelac je bio Vršajević u 83. minutu. Kada je sudija odsvirao kraj, Iranci su popadali na zemlju žaleći za propuštenom šansom da se prvi put domognu drugog kruga na svetskim prvenstvima.

Stadion: “Fonte Nova” u Salvadoru. Gledalaca: 48.011. Sudija: Karlos Karbaljo (Španija). Strelci: 1:0 Džeko (23), 2:0 Pjanić (59), 2:1 Gočanejhad (82), 3:1 Vršajević (83). Žuti kartoni: Bešić (BiH), Ansarifard (Iran).

BiH: Begović, Vršajević, Šunjić, Spahić, Kolašinac, Hadžić (od 61. minuta Vranješ), Pjanić, Bešić, Sušić (od 79. Salihović), Džeko (od 85. Višča), Ibišević.

Iran: Hadžidži, Hoseini, Sadedži, Montazeri, Poladi, Tejmurijan, Nekunam, Dedžagah (od 68. Ansarifard), Šojei (od 46. Hejdari), Hajsafi (od 63. Džahanbakš), Gočanejhad.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj utakmice.

88. minut - Žuti karton kod Iranaca je dobio Ansarifard.

85. minut - Poslednja izmena u BiH, izašao je Džeko, a ušao Višča.

83. minut - GOOOL!!!! 3:1 strelac Vršajević. Čim su krenuli sa centra, Bosanci su pogodili mrežu. Odlična kombinacija i šut Vršajevića iskosa sa desne strane.

82. minut - GOOOL!!! 2:1 strelac Gočanejhad. Posle kornera je lopta došla do Gočanejhad koji je zatresao mrežu.

79. minut - Druga izmena u BiH, izašao je Tino Sven Sušić, a ušao Salihović.

77. minut - Žuti karton za Muhameda Bešića.

68. minut - Poslednja izmena u Iranu, izašao je Dedžagah, a ušao Ansarifard.

63. minut - Izmena i u Iranu, izašao je Hajsafi, a ušao Džahanbakš.

61. minut - Prva izmena u Bosni i Hercegovini, izašao je Hadžić, a ušao Vranješ.

59. minut - GOOOL!!!! 2:0 strelac Miralem Pjanić. Pogrešili su Iranci na svojoj polovini, lopta je došla do Pjanića, koji je za dlaku izbegao ofsajd zamku i savladao golmana Hadžidžija.

56. minut - Iran ima inicijativu, ali bez konkretnih šuteva na gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Iranu, izašao je Šojei, a ušao Hejdari.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

31. minut - Odličnu šansu za Iran je imao Reza Gočanejhad, ali je odbrana Bosne odlično reagovala.

25. minut - Odlična šansa za Iran. Masud Šojei je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

23. minut - GOOOOL!!! 1:0 strelac Edin Džeko. On je primio loptu na protivničkoj polovini, došao pred šesnaesterac, i šutirao u golmanov levi ugao.

12. minut - Miralem Pjanić je izveo slobodan udarac sa leve strane, ali je pogodio Šojeia, koji je bio u živom zidu. Udarac je bio strahovit, pa je iranskom fudbaleru morala da se ukaže pomoć.

4. minut - Džeko je odlično šutirao pod prečku, ali je goman Irana fenomenalno intervenisao.

1. minut - Utakmica je počela.