117.1527
109.2537

BRAVO: Dve medalje srpskih strelkinja na Univerzijadi!

05.07.2015. 20:25
Streljačka reprezentacija Srbije na pobedničkom postolju na Univerzijadi u Gvangžuu / Izvor: Foto: Infocentar

Veoma uspešan prvi takmičarski dan naše ženske studentske reprezentacije.

Srpski strelci osvojili su dve medalje trećeg dana takmičenja na Letnjoj univerzijadi u Gvangžuu! Srebro u ekipnoj konkurenciji osvojile su naše strelkinje u disciplini vazdušnom puškom osvojila je srebrnu medalju, dok se u pojedinačnoj konkurenciji Ivana Maksimović okitila bronzanim odličjem u pojedinačnoj konkurenciji. Ovo su prve medalje za Srbiju na Univerzijadi u južnokorejskom Gvangžuu.

Već prvog dana takmičenja osvajačica 100. olimpijske medalje za Srbiju iz Londona 2012. godine zabeležila je rezultat od 184,3 kruga, i takmičenje završila iza reprezentativke Irana Najmeh Hedmati koja je postavila novi rekord Univerzijade sa 206,6 krugova, dok je srebro otišlo Čehinji Gabrijeli Nognarovoj sa 205,7 krugova.

U ekipnoj konkurenciji naša reprezentacija zabeležila je ukupno 1.242,5 krugova (Maksimović 415,5, Biserčić 413,7, Todorović 413,3) i takmičenje okončala na drugoj stepenici pobedničkog postolja sa 3,1 krugom manje od Kine, odnosno 5,2 više od Irana.

Ivana Maksimović na pobedničkom postolju na Univerzijadi u Gvangžuu
Ivana Maksimović na pobedničkom postolju na Univerzijadi u Gvangžuu / Izvor: Foto: Infocentar

DRUGA POBEDA KOŠARKAŠA

Uspešan dan imali su i srpski košarkaši. Oni su u meču drugog kola ubedljivo savladali selekciju Čilea rezultatom 69:43. Izabranici selektora Vanje Guše ovom pobedom popravili su utisak iz prvog meča sa Švajcarskom u kojem uprkos ubedljivom trijumfu nisu briljirali.

Najbolji u pobedi nad Čileom bili su Stefan Pot i Milan Milovanović sa "dabl-dabl" učincima. Pot je zabeležio 14 poena, 10 skokova i četiri asistencije, dok je Milovanović upisao 10 poena i 13 uhvaćenih lopti. Aleksandar Marelja bio je najefikasniji sa 15 poena i devet skokova. U narednom kolu u utorak Srbija igra protiv Turske.

NOVI PORAZ VATERPOLISTKINJA

Ženska vaterpolo reprezentacija zabeležila je treći poraz u Gvangžuu. Bolje od naših reprezentativki bile su Japanke rezultatom 14:10 (5:1, 1:2, 2:3, 6:4). Našoj selekciji nije bila dovoljna ni "simultanka" Jelene Vuković koja je postigla čak sedam golova, Žoka Pataki dala je dva, a Jovana Pantović jedan pogodak. Vladana Jovetić zabeležila je osam odbrana.

Kakvu su podršku srpski košarkaši dobili od korejskih volontera pogledajte OVDE.