BRAVO: Srpski kajakaši blistali na Evropskom prvenstvu u Moskvi (FOTO+VIDEO)

25.06.2016. 17:14
Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek
Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek  / Izvor: Foto:kajakss.org.rs

Naši reprezentativci osvojili dve zlatne i jednu bronzanu medalju.

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je zlatnu medalju u disciplini K1 na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u Moskvi. Do najsjanijeg odličja došao je i dvosed u sastavu Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek u trci na 1000 metar.a. Na istoj deonici Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su bronzanu medalju što je sjajan podstrek za predstojeće Igre u Riju.

Kristina Bedeč je trku završila u vremenu od 4:00.840 minuta i sa samo 148 hiljaditinki ispred drugoplasirane Tamare Takač iz Mađarske. Treće mesto zauzela je Koni Vasmut iz Nemačke rezultatom 4:03.128.

Srpski dvosed Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek postao je takođe novi prvak Evrope u kajaku na šampionatu u Moskvi u trci na 1.000 metara.One su u trci na 1.000 metara trijumfovale u vremenu od 3:38.564 minuta, ispred mađarskog i rumunskog dvoseda. Starović i Ružičić Benedek došle su do nove medalje na kontinentalnim prvenstvima, nakon što su prošle godine u češkim Račicica osvojile bronzu.

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili brnzanu medalju u disciplini 1.000 metara na prvenstvu Evrope u Moskvi. Srpski dvosed trku je završio u vremenu od 3:13.832, što je za samo 824 hiljaditinki sporije bilo od drugoplasiranih Mađara.Prvo mesto osvojio je nemački dvosed rezultatom 3:12.732.