SP: Žulio - brazilski cezar, "karioke" u četvrtfinalu!

28.06.2014. 18:00 14:42
Žulio Sezar
Žulio Sezar / Izvor: Beta/AP

Brazil je savladao Čile u Belo Horizonteu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Prvi četvrtfinalista 20. Svetskog prvenstva u Brazilu, odlučen je posle šutiranja penala. Brazil se plasirao dalje ukupnim rezultatom 4:3 (1:1, posle regularnog dela igre). Izuzetno uzbudljivo bilo je u Belo Horizonteu posle 120 minuta. David Luiz je doveo domaćina u vođstvo u 18. minutu, a Sančez je poravnao 14 minuta kasnije.

PENALI:
    1:0, David Luiz.

2:0, Marselo.

2:1, Aranguiz.

2:2, Dijaz.

3:2, Nejmar.

U nastavku viđeno je nekoliko šansi za pogodak, od kojih treba izdvojiti onaj gol Hulka u 60. minutu igre, koji je Hauard Veb poništio zbog njegovog igranja rukom. Posle 120 minuta igre, rezultat je nepromenjen, tako smo dobili prvog četvrtfinalistu nakon penal serije. Maestralni golman brazilske reprezentacije Žulio Sezar, odbranio je tri udarca "sa kreča" Čileancima i tako doneo veliko olakšanje celoj naciji.

Nejmar
Nejmar / Izvor: Beta/AP

Treba odati priznanje izabranicima Hoehea Sampaolija, koji su bez imalo respekta ušli u meč sa petostrukim osvajačima Mundijala. Nedostajalo im je samo malo sreće da se plasiraju dalje. U 22 časa na programu je drugi susret osmine finale između Kolumbije i Urugvaja.

Gonzalo Hara
Gonzalo Hara / Izvor: Beta/AP

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

Žulio Sezar

PENALI:

Peta serija: Nejmar je izveo svoj prepoznatljivi "ples" i nadmudio Brava, 3:2. Gonzalo Hara je pogodio stativu i tako doneo veliko slavlje domaćinu. Brazil ide dalje posle boljeg izvođenja penala 3:2.

Četvrta serija: Klaudio Bravo oči u oči sa Hulkom. Još jednom je čileanski golman izašao kao pobednik. Dijaz je veoma sigurno šutirao i tako poravnao na 2:2.

Treća serija: Marselo je stao kraj lopte, šutirao i pogodio. Bravo je bio "na lopti", ali nije uspeo da odbrani. 2:0. Aranguiz je pogodio prvi penal za Čile, 2:1.

Druga serija: Vilijan je očajno šutirao. Rezultat je ostao nepromenjen. Aleksis Sančez je bio drugi izvođač penala za "crvene", ali je Sezar ponovo bio na visini zadatka.

Prva serija: 1:0, David Luiz. Na drugoj strani Piniljin šut je odbranio Sezar.

120. minut: Fortuna je pogledala domaćina. Pinilja je poslao lukav udarac ka Sezarovom golu i pogodio prečku. "Karioke" su odanule, a navijači Čilea će svakako žaliti za ovom šansom. Ramireš je probao u narednom napadu, ali je bio zamalo neprecizan. Sudija Veb je posle dva minuta nadoknade označio kraj drugog produžetka. Gledaćemo penale.

117. minut: Penali se bliže, a napetost je sve veća. Bez značajnih šansi na obe strane.

107. minut: Teren napušta povređeni Medel, a umesto njega ulazi Rohas.

106. minut: Još jedna promena u reprezentaciji Brazila. Igru je napustio Oskar, umesto njega je ušao Vilijan.

Brazil nikada nije postigao pogodak u produžecima u istoriji Svetskih prvenstava, a Čile nikada nije igrao produžetke. Penali su sve bliže.

105. minut: Dani Alveš je dobio javnu opomenu, posle neopreznog starta. Sančez je potom probao iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio pored stative. Veb je zatim zviždukom okončao prvi produžetak.

103. minut: Hulk je prošao dva igrača i tukao levicom. Bravo je opet na mestu.

100. minut: Oskar je ostao potputno sam na drugoj stativi, ali je uputio nedovoljno jak udarac ka golu Brava. Pinilja je treći zapisani igrač Čilea na današnjem susretu.

Stadion: "Mineirao" u Belo Horizonteu.

Gledalaca: 57.714

Sudija: Hauard Veb (Engleska).

Žuti kartoni: Alves, Gustavo, Hulk, Žo (Brazil), Silva, Mena, Pinilja (Čile).

Strelci: 1:0, David Luiz (18), 1:1 Sančez (32).

Penali: 1:0, David Luiz. 2:0, Marselo. 2:1, Aranguiz. 2:2 Dijaz. 3:2, Nejmar.

Brazil: Sezar, Alveš, Tijago Silva, Luiz, Marselo, Fernandinjo (Ramireš), Oskar (Vilian), Gustavo, Hulk, Fred (Žo), Nejmar. Trener: Luis Felipe Skolari.

Čile: Bravo, Silva, Medel (Rohas), Hara, Isla, Vidal (Pinjila), Aranguiz, Dijaz, Sančez, Mena, Vargas (Gutijerez). Trener: Horhe Sampaoli.

93. minut: Žo je zaradio javnu opomenu, zbog visoko podignute noge.

90+3 minut: Prvi duel osmine finala na 20. Svetskom prvenstvu u Brazilu, završen je nerešenim rezultatom 1:1, pa će se pobednik biti odlučen u produžecima, a možda i nakon penala.

90. minut: Četvrti sudija je pokazao da će utakmica biti produžena za tri minuta.

87. minut: Arturo Vidal napušta susret. Umesto njega je ušao Maurisio Pinilja.

82. minut: Bravo je posle samo dva minuta još jednom bio na velikom ispitu. Hulk je šutirao iz neposredne blizine, ali je Bravo pokazao svoj raskošan talenat i zaustavio njegov šut.

80. minut: Nejmar je bio najviši u skoku, ali je ona završila u naručju Brava.

74. minut: Hulk je centrirao sa leve strane, a Eugenio Mena je u poslednjem trenutku izbacio loptu ispred Žoa.

64. minut: Prva izmena na utakmici. Žo menja indisponiranog Freda. U istom minutu, Aranguiz je sa pet metara pokušao da savlada Sezara, ali je 34-godišnji čuvar mreže  pokazao da i dalje ima fantastične reflekse.

60. minut: Ukoliko se Brazil plasira u četvrtfinale, Luiz Gustavo će propustiti taj meč zbog parnih žutih kartona.

Hulk
Hulk / Izvor: Beta/AP

55. minut: Hulk je postigao pogodak, ali ga je Veb poništio . Napadač Brazila rukom je primio loptu u šesnaestercu Čilea i sproveo je iza leđa Brava, ali je engleski sudija u svom stilu, bez ikakve tenzije rešio ovu situaciju i opravdano pokazao žuti karton Hulku.

49. minut: Solidan pokušaj Fernandinja sa 20-ak metara, ali lopta nije završila tamo gde je on hteo.

Hauard Veb je posle dva minuta produžetka u prvom delu igre svirao kraj. Izuzetno zanimljivo prvo poluvreme u Belo Horizonteu. Luiz je doveo "selekao" u vođstvo u 18. minutu, a poravnao je Sančez u 32. minutu.

45. minut: Još jedno uzbuđenje pred golom Sezara. Aranguiz se spetljao, a od svega je dobio samo korner.

42. minut: Dubinska lopta sa 35 metara, ali je Arturo Vidal nije dobro prihvatio. U istom minutu Alveš je uputio razoran udarac sa preko 25 metara, a Bravo ju je krajnjim naporom izbacio u korner.

40. minut: Fransisko Silva je drugi opomenuti igrač u reprezentaciji Rohosa.

Klaudio Bravo
Klaudio Bravo / Izvor: Beta/AP

39. minut: Oskar je poslao loptu preko čitave odbrane Čilea, Nejmar je zalepio za nogu, izašao sam pred Brava, ali se opet nije odlučio na udarac. Fred je potom naleteo na nju, ali je prebacio visoko preko prečke.

36. minut: Nejmar ponovo nije imao sreće da postigne pogotak na "Mineirau". Odlično je skočio, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored leve stative.

32. minut: GOOOOLLLL 1:1. Strelac je Aleksis Sančez. Posle nespredno izvedenog auta Marsela, Hulk je bukvalno dodao loptu Sančezu, koji je sa osam, devet metara savladao Sezara.

25. minut: Drugi put na utakmici Nejmar je pretrčao čitavu odbranu Čilea, ali mu je nedostajao završni udarac, pa je rezultat ostao nepromenjen.

18. minut: GOOOOLLLLL 1:0. Brazil vodi posle pogotka Davida Luiza. Prvotimac Čelsija se odlično snašao u petercu Čilea i glavom doneo prednost svojoj ekipi. Posle pregledanog snimka čini se da je loptom igrao Gonzalo Hara, ali zvanična potvrda verovatno će stići na poluvremenu.

17. minut: Prvi karton na utakmici. Opomenut je Eugenio Mena zbog igranja rukom.

15. minut: Odlična šansa za "karioke". Nejmar je imao priliku da ubaci loptu u srce šesnaesterca "crvenih", ali je to uradio veoma slabo, tako da Bravo nije imao previše problema. Odmah u sledećem napadu Nejmar je prošpartao pored odbrane Čilea, ali se nije odlučio na udarac i tako je gol šansa propala.

13. minut: Prvi sporan trenutak na meču. Posle duplog pasa sa Nejmarom, Isla je oborio Hulka, međutim Hauard nije ništa svirao.

6. minut: Posle kornera sa leve strane koji je izveo Hulk, lopta se odbila do Marsela, koji je probao levom nogom sa 20-ak metara, ali je lopta prozujala pored stative Brava. Već u sledećem napadu Čile je uzvratio, ali je Sančez bio zamalo naprecizan.

4. minut: Oštar prekraš Aranguiza nad Nejmarom, Veb nije odlučio da sankcioniše javnom opomenom.

1. minut: Hauard Veb je dao znak za početak susreta.