Potpuna agonija „karioka“, Holandija osvojila treće mesto!

12.07.2014. 21:34 14:38
Žoržinjo Vajnaldum
Žoržinjo Vajnaldum / Izvor: Tanjug

„Lale“ su sa 3:0 savladale domaćina šampionata, koji je odigrao još jedan očajan susret pred svojim navijačima.

Fudbalska reprezentacija Holandije osvojila je treće mesto na 20. Svetskom prvenstvu. „Lale“ su savladale Brazil na stadionu „Mane Garinča“ rezultatom 3:0, golovima Robina van Persija u trećem, Dejlija Blinda u 17. i Žoržinja Vajnalduma u 91. Minutu.

Još jednu očajnu utakmicu odigrali su izabranici Luisa Skolarija, dok su Holanđani može se reći rutinskom igrom održavali prednost koju su stekli posle samo 17 minuta igre. Tačku na agoniju Brazilaca, stavio je Vajnaldum u prvom minutu nadoknade, a to je bio 10. gol koji su „karioke“ primile u poslednje dve utakmice.

Žulio Sezar
Žulio Sezar / Izvor: Beta/AP

Ostao je još jedan susret da se odigra na Mundijalu u Brazilu, a to je finale Svetskog prvenstva u kom će se sastati Nemačka i Argentina. Taj meč igra se 13. jula na stadionu "Marakana" i zakazan je za 21 čas.

Tekstualni prenos susreta mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+5. minut: KRAAAAJJJJJJ. Holandija je savadala Brazil sa 3:0 golovima Van Persija, Blinda i Vajnalduma i tako osvojila treće mesto na 20. šampionatu sveta.

fudbalska reprezentacija Holandije
fudbalska reprezentacija Holandije / Izvor: Beta/AP

90+1. minut: GOOOOLLLLLL, 0:3. Strelac je Žoržinjo Vajnaldum. Janmat je centrirao sa desne strane, a fudbaler PSV-a je uhvatio Sezara na krivoj nozi i tako postigao treći gol za svoju ekipu na ovom usretu. Brazil je doživeo još jednu katastrofu.

90. minut: Još jednu prinudnu izmenu morao je da napravi Van Gal, zbog povrede je izašao Klasi, a ušao Veltman.

Stadion: „Mane Garinča“ u Braziliji

Gledalaca: 68.034

Žuti kartoni: Tijago Silva, Fernandinjo, Oskar (Brazil),  Roben, De Guzman (Holandija).

Strelci: 0:1, Van Persi (3), 0:2, Dejli Blind (17), Vajnaldum, 0:3 (90+1).

Sudija: Đamel Hajmudi (Alžir).

Brazil: Sezar, Majkon, Luiz, Tijago Silva, Maksvel, Paulinjo (Ernanes), Luiz Gustavo (Fernandinjo), Ramireš (Hulk), Oskar, Vilijan, Žo. Trener: Luis Felipe Skolari.

Holandija: Silesen (Vorm), Kojt, De Fraj, Vlar, Martins, Blind (Janmat), Žoržinjo, Snajder, Klasi (Veltman), Roben, Van Persi.

Trener: Luj van Gal.

81. minut: Probao je Roben da iznudi još jedan penal, ali ovoga puta Hajmudi se nije dao prevariti.

73. minut: Hulk menja Ramireša. Napadač  Zenita je poslednji adut trenera Skolarija.

68. minut: Oskar je pao u šesnaestercu, ali sudija iz Alžira je odlučio da pokaže žuti karton 22-godišnjem fudbaleru zbog simuliranja. Blind posle sudara sa prvotimcem Čelsija nije mogao da nastavi susret, tako da je umesto njega ušao Janmat.

64. minut: Luiz je probao na isti način kao protiv Kolumbije da savlada protivničkog golmana, ali je Silesen veoma lako ukrotio njegov udarac.

60. minut: Najbolja šansa za Brazil u dosadašnjem toku meča. Ramireš je izveo solo akciju i uputio jak udarac sa nekih 16-ak metara, ali je lopta prozujala pored desne stative Silesena. Holandija i dalje vodi sa 2:0.

57. minut: Ernanes menja Paulinja.

55. minut: Sve veća nervoza prisutna je u igri Brazila. Fernandinjo je bukvalno "prevrnuo" Van Persija, a Hajmudi se je odmah iz džepa izvukao žuti karton.

50. minut: Razigrani Roben je ponovo napravio dar mar u odbrani Brazila, prošao dva igrača i uputio udarac, ali ga je u poslednjem trenutku izblokirao Luiz. U nastavku akcije Vajnaldum nije uspeo da uputi šut kakav je želeo, pa je prilika za treći gol propala.

46. minut: Skolari pokušava nešto da promeni u svojoj ekipi, umesto Gustava u igru je ušao Fernandinjo.

Opet nije dobro počelo za domaćina šampionata. Tijago Silva je oborio Robena na ivici kaznenog prostora, ali se sudija Hajmudi odlučio za najstrožu kaznu. Veoma diskutabilnu odluku Alžirca, Van Persi je pretvorio u gol i tako doneo prednost svojoj ekipi posle samo tri minuta igre. Odbrana Brazila je delovala veoma smušeno u nastavku susreta, što je uspeo da kazni Blind u 17. minutu, svojim prvim golom u nacionalnom dresu. Do kraja poluvremena pokušavale su "karioke" da ugroze Silesena, ali osim šuta Oskara u 21. minutu, nisu imali neke velike šanse. Posle prvih 45 minuta na stadionu "Mane Garinča" Holandija vodi sa 2:0.

Nejmar
Nejmar / Izvor: Tanjug

45. minut: Vlar je "krvnički" startovao nad Ramirešom, a Oskar je iz slobodnog udarca uspeo da pogodi samo živi zid. Sudija je produžio prvi deo igre za dva minuta.

41. minut: Van Persi je "uhvatio" volej, ali je Sezar na mestu.

39. minut: Kojt je završio na travi posle oštrog starta Maksvela.

36. minut: De Guzman je srušio Oskara, zbog čega je postao treći opomenuti fudbaler na ovom susretu.

33. minut: Vajnaldum je oborio Majkona na ivici kaznenog prostora, a sudija Hajmudi je dosudio "samo" slobodan udarac. Desni bek je ironično tražio jedanaesterac, kao što je to bio slučaj u drugom minutu, ali ga nije dobio.

21. minut: Prvi udarac ga golu Silesena uputio je Oskar, ali je čuvar mreže Holandije bio odlično postavljen.

Gol koji je postigao u 17. minutu susreta, je prvi za Dejlija Blinda u nacionalnom dresu. On je do sada odigrao 16 utakmica za "oranje".

Dejli Blind
Dejli Blind / Izvor: Beta/AP

17. minut: GOOOOLLLLL, 0:2. Strelac je Dejli Blind. De Guzman je sjajno prošao po desnoj strani, centrirao, a Luiz je samo kratko otklonio opasnost. Najbolje se snašao fudbaler Ajaksa, koji je sa pet metara zakucao loptu pod prečku brazilskog golmana.

Ovo je bio 100. gol koji su "karioke" primile na Svetskim prvenstvima.

9. minut: Počelo je veoma oštro. Već drugi žuti karton na susretu, a zaradio ga je Arjen Roben zbog povlačenja Tijaga Silve sa leđa.

6. minut: Ramireš se našao u prilici posle oštrog centaršuta Vilijana, ali je mreža Silesena ostakla netaknuta.

3. minut: GOOOOOLLLL 0:1, strelac je Robin van Persi sa "kreča". Napadač "lala" je gađao gornji levi ugao Sezara, koji je pogodio stranu, ali je bio nemoćan. Sudija Hajmudi je napravio ogromnu grešku, jer je nakon ponovljenog snimka Tijago Silva očito oborio Robena van kaznenog prostora. Još jedan šok za navijače Brazila.

2. minut: Tijago Silva je oborio Robena na 17 metara od gola Sezara, ali je Alžirac rešio da pokaže na belu tačku.

Vesli Snajder se povredio tokom zagrevanja, tako da će umesto njega utakmicu početi Džonatan de Guzman.

1. minut: Sudija Hajmudi je dao znak za početak susreta.