Budućnost prvak Evrope, srpske reprezentativke najbolje na kontinentu!

10.05.2015. 20:32
Andrea Lekić i Dragana Cvijić
Andrea Lekić i Dragana Cvijić / Izvor: MN Press
Dragana Cvijić i Željka Nikolić donele podgoričkom klubu drugu titulu evropskog prvaka.

Rukometašice podgoričke Budućnosti nove su prvakinje Evrope. One su u finalnom susretu fajnal-fora u Budimpešti savladale norveški Larvik rezultatom 26:22.

Podgorička ekipa drugi put u klupskoj istoriji uspela je da se okiti trofejom u elitnom evropskom takmičenju, pošto je prethodno najbolja bila 2012. godine, a tada kao i sada dres novog evropskog šampiona nosila je reprezentativka Srbije Dragana Cvijić, koja je u finalnom susretu pred 6.500 gledalaca u dvorani "Laslo Pap" postigla četvrti gol. Takođe, titulu prvaka Evrope osvojila je još jedna srpska reprezentativka, 23-godišnje desno krilo Željka Nikolić.

Najbolja u redovima šampiona Starog kontinenta bila je Katarina Bulatović sa sedama pogodaka, dok je u poraženom sastavu sjajna bila Nora Merk sa deset.

Treće mesto na finalnom turniru osvojio je makedonski Vardar naše Andree Lekić koji je bio bolji od ruskog Dinama iz Volgograda rezultatom 28:26.