SP: Čileancima za pobedu potrebno dva minuta

14.06.2014. 00:07 14:46
Cile Australija
Cile Australija / Izvor: Beta/AP

Na svojoj premijeri, reprezentacija Čilea opravdala je ulogu favorita i sa 3:1 savladala Australiju.

Reprezentacija Čilea na tabeli se pridružila Holandiji. Aleksiz Sančez i saigrači opravdali su ulogu favorita i na startu Mundijala savladali selekciju Australije. Posle uvodnog ispitivanja snaga, svega dva minuta bilo je potrebno igračima Čilea da golovima Sančeza i Valdivija stignu do dvostruke prednosti. Desetak minuta pre odlaska na odmor iskusni Tim Kejhil smanjio je prednost i vrationeizvesnost u susret. Postignuti pogodak osokolio je reprezentativce Australije koji su odlučnije krenuli napred, stvarali šanse ali nisu uspeli da stignu do izjednačujućeg pogotka. Tačku na rezultat i konačnu pobedu Čilea stavio je Bosažur pogotkom u vremenskoj nadoknadi.

Tekstualni prenos meča uživo mogli ste da pratite na našem sajtu.

ČILE: Bravo, Mena, Isla, Sančez, Vidal (Gutjerez), Valdivia (Bosežur), Vargas, Medel, Jara, Aranguiz, Diaz.

AUSTRALIJA: Rajan, Franjić (Mek gauen), Dejvidson, Kejhil, Miligan, Spiranović, Leki, Oar (Haloran), Jedinak, Vikinson, Brešano (Troizi).

90+2 - 3:1 GOOLL - Konačan rezultat susreta u vremenskoj nadoknadi postavlja rezervista Bosežur.

Velika borba vodi se na sredini terena. Kako se utakmica bliži kraju reprezentativci Čilea sebično se trude da sačuvaju stečenu prednost, dok sa druge strane igrači Australije na sve načine pokušavaju da dođu do izjednačujućeg pogotka.

61. minut - Sjajna šansa za Čile. Vargas je uspeo da prevari golmana Rajana ali je u poslednjem trenutku je Vilkinson loptu izbacio sa gol linije.

Pogodak koji su postigli sredinom prvog dela susreta dao je krila igračima Australije koji su krenuli napred u želji da stignu prednost Čilea i ne dozvole protivniku da osvoji ceo plen na ovom susretu.

52. minut - TIm Kejhil je pogodio mrežu Čilea, ali je zbog ofsajda pogodak poništen.

35. minut - 2:1 GOOLL - Iz prve ozbiljnije šanse, Australija dolazi do gola. Franjić je idealno uposlio Kejhila koji je rutinski poslao loptu u mrežu i vratio neizvesnot u meč.

14.minut - 2:0 GOOLL - Nokaut Čilea na startu meča. Sančez se oslobodio čuvara, poslao loptu do Valdivija koji je iskoristio slobodan trenutak i poslao loptu u mrežu.

12. minut - 1:0 GOOLL - Ako su mogli da zamisle bolji početak meča onda je to svakako izgledalo ovako. Posle gužve u kaznenom prostoru Australije, loptu je u mrežu poslao Aleksis Sančez.