DEJVIS KUP: Poraz srpskog dubla, Velika Britanija vodi 2:1 (FOTO)

16.07.2016. 19:03
Dubl
Dubl / Izvor: MN Press

Meč odigran na Tašmajdanu.

Velika Britanija vodi 2:1 protiv Srbije u četvrtfinalu Dejvis Kupa. Britanski dubl Džejmi Marej/Dominik Inglot pobedio srpski Filipa Krajinovića i Nenada Zimonjića. Rezultat je bio 3:1 (6:1, 6:7, 6:4, 6:4). Odluka o polufinalisti pašće sutra, posle duela Dušan Lajović - Kajl Edmund i Janko Tipsarević - Džejms Vord.

ŠAMPIONI HUMANOSTI: Novak sa ljutim rivalom skuplja novac za decu (FOTO)

NOVI SKANDAL TRESE FIFA: Svedok tvrdi da je NAMEŠTEN žreb za Svetsko prvenstvo (FOTO)

Britanci su bolje otvorili meč. Ranim brejkom su držali ritam, Zimonjić i Krajinović propustili su jednu priliku da oduzmu servis rivalima. Inglot i Mari dopustili su srpskom dublu samo jedan gem i osvojili set posle manje od pola sata igre. Potpuna drugačija slika viđena je u drugom setu, Srbija je zaigrala mnogo bolje. Nije bilo brejka ni brejk prilika sve do devetog gema kada Britanci propuštaju tri šanse, a dva gema kasnije još jednu. Set je tako morao da bude odlučen tek u taj brejku koji Srbija dobija sa ubedljivih 7:2

EPIDEMIJA: Još jedan vrhunski teniser NEĆE na Olimpijske igre (FOTO)

Treći set je rešen brejkom u osmom gemu, kod vođstva Britanaca 4:3, Zimonjić bio je na servisu, naš tim spasao je čak četiri brejk lopte, ali je onda Nenad odservirao duplu grešku i praktično poklonio brejk rivalima. Oni to nikako nisu želeli da propuste, pa su novim gemom bez izgubljenog poena poveli sa 2:1 u setovima. Slično je bilo i u četvrtom setu, jedan brejk je Britancima bio dovoljan da osvoje set i dobiju meč.

Kada su se njih DVE pojavile na Tašu svi su zaboravili na tenis (FOTO)