DERBI: Partizan savladao Zvezdu posle velikog preokreta

Tanjug
Igor Mršulja
Igor Mršulja / Izvor: MN Press

Crno-beli u 14. kolu savladali crveno-bele 36:30 (16:14).

Rukometaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 36:30 (16:14), u derbiju 14. kola Superlige Srbije. Crno-beli su se revanširali večitom rivalu za poraz u prvom delu sezone i izborili sedmu, možda odlučujuću, pobedu u borbi za plej-of, nanevši crveno-belima šesti poraz.

U dvorani na Banjici odigrana je zanimljiva i uzbudljiva utakmica. Crvena zvezda je počela odlično, i stekla u jednom trenutku i šest golova prednosti (13:7). Međutim, Partizan je strpljivo gradio igru kojom je napravio preokret već do poluvremena. Izabranici Nenada Maksića i u nastavku su delovali staloženo i kompaktno, mnogo sigurnije od ekipe Nenada Peruničića. Crno-bele su do uspeha predvodili Mršulja sa devet, Sretenović sa osam i Radojković sa šest golova, dok je u Crvenoj zvezdi najefikasniji bio Matičić sa deset pogodaka.