15°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

DOMINACIJA: Vojvodina osvajanjem Kupa stavila tačku na najuspešniju sezonu u istoriji

05.06.2015. 22:10
Rukometaši Vojvodine
Rukometaši Vojvodine / Izvor: Foto: Rukometni savez Srbije

Novosađani u "Slanoj bari" savladali Spartak.

Rukometaši Vojvodine su osvojili i četvrti trofej ove godine i na najlepši način okončali najuspešniju sezonu u 66-godišnjoj istoriji kluba. U finalu Kupa Srbije oni su u novosadskoj dvorani "Slana bara" savladali Spartak Vojput 34:23 (16:11). Pre toga su novosadski crveno-beli osvojili prvenstvo Srbije, nacionalni Superkup i postali Sverspski prvaci. Njima je pripala nagrada od 400.000 dinara, a Subotičani su dobili 200.000.

Najperspektivniji igrač finalnog turnira je Vukašin Rakocija (Spartak Vojput), najbolji strelac je Strahinja Stanković (Vojvodina), najbolji golman je Miroslav Kocić (Vojvodina) i najbolji igrač je Uroš Elezović (Vojvodina).

DVORANA: Slana Bara.

GLEDALACA: 1100.

SUDIJE: Stojković (Niš), Nikolić (Leskovac).

ISKLJUČENJA: Spartak Vojput 10 minuta, Vojvodina 10.

SEDMERCI: Spartak Vojput 2 (0), Vojvodina 5 (2).

SPARTAK VOJPUT: Vukoslavović, Kosović, Jelić 1, Đekić 7, Knežević 3, Kovačević, Lojaničić 2, Bojanović, Jovanović 4, Radulović, Distol 1, Županjac, Kaltak 2, Rakocija 2, Čupić 1, Vuković.

VOJVODINA: Živković 2, Orbović 5, Todorović 1, Elezović 3, Perović, Marjanović 4, Smiljanić, Ranisavljević 1, Lazović, Arsenić, Nikolić 4, Denić 1, Stanković 10, Bećirović 3, Kocić, Ćurković.