DŽABA VAM TRUD: Ovaj rekord naše reprezentacije nikad nećete srušiti (VIDEO)

12.06.2016. 14:26
mateja kežman
mateja kežman / Izvor: MN Press

Iako ne učestvujemo četvrti put zaredom ovo "dostignuće" niko nije nadmašio.

Evropsko prvenstvo, 15. po redu je počelo. Iako već četvrti put uzastopno ne učestvuje, naša najbolje selekcija vlasnik je rekorda koji možda niko nikada neće ni oboriti.

Jugoslavija je jedina ekipa u istoriji koja je dobila crveni karton na svakom meču u grupnoj fazi. Bilo je to 2000. godine na Evropskom prvenstvu u Belgiji i Holandiji, kada je na svim duelima grupne faze sudija isključivao po jednog igrača u plavom dresu.

MNOGO BOLESNO! Turski navijači s transparentom "GDE JE MARKO?" (FOTO)

Naime, naša selekcija, tada pod nazivom Jugoslavija, drži jedan neobičan i negativan rekord na evropskim šampionatima, nastao na njenom poslednjem nastupu u Holandiji i Belgiji 2000 godine.

Niz je započeo Siniša Mihajlović, koji je "pocrveneo" u prvom kolu na utakmici protiv Slovenije u kojoj je Jugoslavija gubila 3:0, a zatim do kraja meča uspela da dođe do remija 3:3 zahvaljući Ljubinku Druloviću i Savi Miloševiću.

UŽASNO MNOGO! Real spreman da POGBU napravi NAJSKUPLJIM igračem sveta

Seriju je nastavio Mateja Kežman u suretu protiv Norveške, samo nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru. On je u 87. minutu zamenio Predraga Mijatovića, a već minut kasnije sudija Hju Dalas pokazao mu je crveni karton. Jugoslavija je savladala Norvežane u toj utakmici, a jedini strelac bio je Savo Milošević u osmom minutu.

Neslavan rekord postavio je Slaviša Jokanović u borbi za prvo mesto u grupi, koju su vodili naši i Španci. Iako su izabranici Vujadina Boškova tri puta imali prednost na utakmici, Španci su sa dva pogotka u nadoknadi preokrenuli i završili kao prvi u grupi.

U nastavku turnira "plavi" su već u četvrtfinalu doživeli debakl od Holandije, porazom 6:1.