NA MIŠIĆE: Stojković i Tošić prepolovili bruku Srbije!

11.10.2014. 17:35 19:57
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

U samom finišu meča "orlovi" stigli do boda u Jerevenu.

JERMENIJA – SRBIJA 1:1! Niko nije očekivao ovakav start kvalifikacija, ali možda je i bolje da  nam se ovo desi na samom početku. Do kraja kvalifikacija ima još dosta vremena da se ispave greške koje su napravljenje u Jerevenu!

Težak početak Srbije u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenstvo. Mislili smo lako ćemo pobediti Jermeniju, a onda smo do samog kraja susreta jurili prednost rivala. Odbranjenim penalom Vladimir Stojković pogurao je "orlove" napred, a sjajnim pogotkom u samoj završnici meča Zoran Tošić sprečio je novu bruku.

Prostora ni vremena za neke veće izmene nema s obzirom na to da Srbiju već u utorak očekuje novi susret u Beogradu protiv Albanije.

Od prvog minuta Srbija je imala loptu u nogama, kontrolisala igru, pretila ali je uvek falio taj završni pečat da bi lopta završila u mreži. Sa druge strane, Jermeni su se strpljivo branili po koji put zapretili, ali su bili strpljivi što im se na kraju isplatilo. Posle jednog od kornera Stojković je izboksovao loptu ona je došla do noge Hovstanjana koji je vratio u srce šesnaesterca, a tamo je Arzumanjan nadvisio odbranu Srbije bio bolji od Mitrovića i Kuzmanovića i zakucao loptu u mrežu.

Radost na stadionu, hvatanje za glavu reprezentativaca Srbije. Pokušali su „orlovi“ da što pre zaborave šta se desilo i da preostalo vreme iskoriste da dođu barem do remija. A onda novi šok. Desetak minuta pre kraja meča Sarkisov je lepo prošao a onda ga je Mitrović faulirao a sudija je pokazao na belu tačku. Pizeli se zaleteo šutirao, ali je Stojković još jednom pokazao svoj kvalitet i zaustavio njegov udarac. Neposredno pred početak sudijske nadoknade posle šuta Tadića lopta se odbija do Tošića koji je sjajnim snažnim udarcem šalje u nebranjeni deo mreže i vraća „orlove“ u život. Do kraja susreta izabranici Dika Advokata na sve načine su pokušavali da stignu do preokreta, ali su nakon sudijskog zvižduka u 95. minutu morali da se zadovolje podelom bodova.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

JERMENIJA: Berezovski, Harojan, Arzumanjan,Voskanjan, Mkrtčjan, Edigarjan, Pizeli, K. Hovhanisjan (Mkčtijan), Hajrapetjan, Sarkisov, Manučarjan.

SRBIJA:Stojković, Ivanović, Nastasić, S. Mitrović, Kolarov, Gudelj (A.Mitrović), Matić, Marković (Kuzmanović), Tadić, Z. Tošić, Đorđević (Lazović).

Kraj utakmice ... 1:1 na startu kvalifikaca!

1:1 - GOOLL - TOŠIĆ - 90. minut - Pokušao je Tadić lopta se odbija do Tošiča koji je snažnim šutem smešta u mrežu.

82. minut - Desetak minut apre kraja penal za Jermeniju. Sarkisov je gurnuo loptu a Mitrović je napravio pogrešan korak, ali je Vladimir Stojković odbranio udarac Pizelija.

1:0 - GOOLL - 73. minut - JERMENIJA VODI - ARZUMANJAN - Kazna za propuštene šanse stigla je Srbiju. Stojković je boksovao loptu Hovstanjan je vratio u šesnaesterac a Arzumanjan je bio ispred Mitrovića i Kuzmanovića i glavom smestio loptu u mrežu.

68. minut -  Sve je manje vremena. Domaćini zadovoljni rezultatom, sa druge strane bezidejna Srbija!

61. minut - Tošić je izveo korner, Mitrović je bio najviši u skoku ali je loptu poslao preko gola.

54. minut - Još jedna sjajna šansa za Srbiju odlazi u nepovrat. Matić se našao u sjajnoj šansi ali je ponovo nedostajao poslednji korak.

52. minut - Sjajna prilika za Jermeniju. Pizeli je prošao pored Tadića poslao loptu do Sarkisova koga je Matić omeo da uputi ozbiljniji šut ka golu.

41. minut - Kolarov je lepo prošao po strani, uputio idealan centrašut ka Đorđeviću koji je glavom loptu poslao pored gola Jermenije.

37. minut - Velika šansa za Srbiju! Lopta je u srcu šesnaesterca došla do Tošića koji se namestio, šutirao, ali samo do dobro postavljenog Berezovskog.

30. minut - Najopasniji napad Jermenije. Pizeli je šutirao, ali Stojković sigurno interveniše.

27. minut - Odmah po ulasku u igru Kuzmanović je šutirao pod prečku ali je golman domaćina uspeo da interveniše i izbaci loptu u korner, posle koga je Ivanović sa svega tri metra loptu glavom poslao pravo u ruke Berezovskog.

25. minut - Problem! Lazar Marković zbog povrede napušta teren! U igri je Kuzmanović!

19. minut - Tadić se namestio na ivici šesnaesterca snažno šutirao ali je golman domaćin uz malo muke uspeo da izbaci loptu u korner iz kog Srbija nije bila opasna.

13. minut - Pokušaj Kolarova iz slobodnog udarca ali Berezovski siguran.

7. minut - Terenska inicijativna Srbije, ali još uvek bez pravih šansi pred golom Jermenije.

1. minut - Odlična intervencija Stojkovića. Jermeni su imali prvu priliku, pošto je nakon duge lopte Sarkisov izbio sam ispred našeg golmana koji je izašao na vreme i otklonio opasnost.