EP, KVALIFIKACIJE: Prekinut meč Srbije i Albanije, nema nastavka!

14.10.2014. 20:29 23:28
Tuča fudbalera na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije
Tuča fudbalera na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije / Izvor: Tanjug

Posle prekida od preko jednog časa, meč na stadionu Partizana definitivno odložen do daljneg. Utakmica je prekinuta u 42. minutu posle nezapamćene provokacije i pojave "drona" sa albanskom zastavom iznad stadiona u Humskoj. Iako je najavljeno da će meč biti nastavljen, gostujući fudbaleri se nisu pojavili ni pola časa nakon naših igrača.

Meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. između Srbije i Albanije na stadionu Partizana prekinut je u 42. minutu pri rezultatu 0:0, pošto se iznad terena u Humskoj pojavio „dron“, minijaturni helikopter koji je nosio zastavu Velike Albanije!

Nezapamćen skandal u istoriji sporta dogodio se baš u duelu dve selekcije čiji je meč imao politički predznak danima uoči meča, a na samom meču dobio je neviđeni nastavak. „Dron“, kako se kolokvijalno naziva minijaturni helikopter koji se najčešće koristi za fotografisanje i snimanje iz vazduha, pojavio se iznad novog travnjaka stadiona Partizana noseći zastavu Velike Albanije!? Nezapamćena provokacija na fudbalskim mečevima stvorila je očekivanu reakciju srpskih navijača, zbog kojeg je meč umalo prekinut posle samo nekoliko desetina sekundi.

Srbija Albanija neredi
Srbija Albanija neredi / Izvor: Reuters

Ipak, tu nije bio kraj dešavanjima, jer je krstareći leteći objekat na kraju zaustavio Stefan Mitrović koji se mašio za spornu zastavu, što je izazvalo novu reakciju, ovog puta albanskih fudbalera. Situacija na terenu se brzo smirila, ali je sudija zbog uzavrelih strasti na tribinama odlučio da povuče ekipe sa terena.

Usledio je polučasovni prekid posle kojeg su se na terenu pojavili fudbaleri Srbije. Očekivalo se da će tada meč biti nastavljen, ali albanskih fubalera nije bilo na “zelenom tepihu“. Naši momci još jednom su krenuli u svlačionicu, a tada se moglo nazreti da nastavka meča neće biti. Nakon novih pola sata pauze, “beli orlovi“ su još jednom izašli na teren, ovog puta da definitivno, poslednji put ovog oktobarskog utorka, pozdrav enavijače Srbije.

Velika šteta, reklo bi se. Odlično su reprezentativci Srbije igrali tih četrdesetak minuta, prikazali bolju igru, ali se incident nefudbalske prirode mogao očekivati, usled svega što se dešavalo prethodnih dana. Ostaje da se vidi hoće li meč biti odigran ponovo ili ga neće ni biti.

Lepo veče u Beogradu u kojem su možda mogle da se slave dve velike pobede srpskog fudbala, prekinuto je na način koji niko nije mogao ni da nasluti.

EP, kvalifikacije: SRBIJA - ALBANIJA 0:0

Stadion: Partizana u Beogradu

Sudija: Martin Etkinson (Engleska)

Strelci: -.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Nastasić, S.Mitrović, Kolarov, Tošić, Gudelj, Matić, Tadić, Đuričić, Lazović. Selektor: Dik Advokat.

ALBANIJA: Beriša, Hisaj, Cana, Mavraj, Agolji, Kukeli, Lila, Džaka, Abraši, Lenjani, Balaj. Selektor: Luiđi di Bjazi.

Dešavanja na meču SRBIJA - ALBANIJA mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

Posle više od jednog časa prekida, odlučeno je da meč definitivno ne bude nastavljen.

U Humskoj je već polučasovni prekid, ali bi meč posle dogovora dve ekipe, sudije i delegata biti nastavljen, iako je gostujući fudbaleri ne izlaze na teren u Humskoj.

Stefan Mitrović hvata zastavu Albanije na meču kvalifikacija za EP 2016.
Stefan Mitrović hvata zastavu Albanije na meču kvalifikacija za EP 2016. / Izvor: Srbija Danas

42. minut - PREKID NA STADIONU PARTIZANA! Navijače Srbije isprovocirao je minaturni helikopter koji je nosio albansku zastavu!? Neverovatna scena koju je, na prvi pogled, okončao Mitrović uhvativši zastavu, ali je to iziritiraklo gistujuće igrače koji su krenuli da se obračunaju s njim. Tada je nastala tuča između igrače dve ekipe, koja se brzo smirila, ali su posle toga i neki od navijača utrčali na teren. To je bio znak sudiji Atkinsonu da igrače pošalje u svlačionicu!

Težište igre preselilo se na našu polovinu. Albanci sve više prete.

36. minut - Prva prilika za goste. Mavraj je posle gužve dobro zahvatio loptu, ali je Stojković odbranio. Posle kornera koji je izveden posle male pauze zbog ubacivanja pirotehnike prema izvođaču kornera Agoljiju, Cana je imao novu dobru priliku, ali je šutirao glavom pored gola.

35. minut - U kratkom vremenskom intervalu viđen je po jedan žuti karton na obe strane. Prvo ga je Agolji zaslužio zbog odugovlačenja, da bi potom Ivanović zbog oštrog starta opomenut.

32. minut - Naši fudbaleri tražili su penal, posle centaršuta Ivanovića sa desne strane, ali se čini da je lopta ipak pogodila u stomak kapitena Canu.

31. minut - Prva opasnost pred našim golom. Slobodan udarac, kao skraćen korner. Lopta je nakratko izbačena, ali je potom Agolji prihvatio dobru loptu, a Tošić u poslednjem monetu izblokirao centaršut iz opasne situacije.

27. minut - Još jedan solidan centaršut sa leve strane, ali je lopta bila predaleka za Lazovića u sredini šesnaesterca.

Jasno je da se Di Bjazi odlučio da igru bazira na kontranapadu. Lopta je gotovo bez prekida na polovini gostiju koji su tek u 24. minutu napravili nešto što je delovalo kao organizovan napad, ali bez prilike.

Nemanja Matić na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije
Nemanja Matić na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije / Izvor: Tanjug

20. minut - Konstantan pritisak pred golom Albanije. Lopta stiže na peterac gde su se u gužvi našli, između ostalih, Đuričić i Lazović, a sudija Atkinson dosudio je faul za goste. Pomalo diskutabilna odluka.

18. minut - Prekid pošto je Tadić zakačio laktom Kukelija po licu. Nešto duži prekid jer je albanskom reprezentativcu raskrvavljen nos.

12. minut - Dobar kontranapad Srbije, Đuričić je poslao loptu levo ka Tadiću, on u sredini pronašao Tošića, ali popularni "Bambi" nije uspeo da šutira, iako se lepo okrenuo sa loptom, pa su odbrambeni fudbaleri gostiju izbacili loptu u poslednjem momentu.

7. minut - Tošić je lepo povukao kroz sredinu, odložio na stranu ka Đuričiću, ovaj na 7-8 metara pronašao Tadića, ali je on šutirao pored gola iz odlične situacije. Dobar start Srbije!

3. minut - Slobodan udarac sa leve strane, lopta je posle gužve izbačena iz kaznenog prostora. Đuričić je šutirao sa dvadesetak metara, ali je pogodio Ivanovića.

Meč na stadionu Partizana igra se na potpuno novoj travnatoj podlozi. Teren je idealan za igru, kao i vreme u Beogradu, dok su tribine sasvim popunjene. Prelepo veče za dobar reprezentativni fudbal.

Utakmica u Humskoj imala je lep uvod, pošto je mlada reprezentacija Srbije pobedom u Kordobi od 2:1 protiv selekcije Španije izborila plasman na Evropsko prvenstvo.