08.12.2014. 21:56
Sanja Damnjanović
Sanja Damnjanović / Izvor: MN Press
U prvom kolu Srbija izgubila od Crne Gore 22:19 (10:8).

Srpske rukometašice izgubile su od Crne Gore 22:19 (10:8) u prvom kolu D Grupe Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i Mađarskoj. U Osijeku su se sastale svetske vicešampionke i Crnogorke, koje brane titulu. Srbija je povela 1:0, a onda su Crnogorke napravile seriju 5:0 i vodile skoro ceo meč.

U 42. minutu su naše igračice izjednačile na 13:13 i imale priliku da ponovo povedu, ali nisu iskoristile napad. Tada su šampionke Evrope napravile seriju 4:1, povele 17:14 i tu prednost zadržale do kraja.

Junak meča je čuvar mreže Crnogorki Sonja Barjaktarović sa 14 odbrana, a po pet golova su postigle Suzana Lazović, Katarina Bulatović i Milena Knežević. U srpskom timu je najefikasnija bila Andrea Lekić sa šest golova (sve postigla u drugom poluvremenu), četiri je dala Biljana Bandelijer, a po dva Jelena Živković i Sanja Damnjanović. Kao po običaju na golu je briljirala Katarina Tomašević sa deset odbrana.

U D Grupi je Francuska savladala Slovačku 21:18. U drugom Kolu u sredu od 18 časova Srbija igra protiv Francuske.