EP U PLIVANJU: Lenđera šest stotinki odvojilo od finala!

18.08.2014. 11:24 19:57
Ivan Lenđer na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.
Ivan Lenđer na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. / Izvor: MN Press

Srpski plivač otplivao peto vreme u prvom polufinalu i "za treptaj oka" ostao bez finalne trke.

Srpski plivač Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Berlinu u disciplini 50 metara delfin pošto je imao ukupno deveto vreme u polufinalu.

Lenđer je u prvom polufinalu otplivao odlično peto vreme rezultatom 23,68 sekundi, što se nešto kasnije ispostavilo kao nedovoljno za plasman među osam najboljih, pošto mu je za taj uspeh nedostajalo samo šest stotinki.

Najbolje vreme u polufinalu imao je Ukrajinac Andrej Govorov rezultatom 23,04 sekundi.

TOK JUTROŠNJIH KVALIFIKACIJA::

Ivan Lenđer plasirao se u polufinale trke na 50 metara delfin, pošto je zauzeo 14. mesto u kvalifikacijama. On je preplivao deonicu za 24.02 sekunde, dok je najbrži bio Andrij Govorov iz Ukrajine sa 22.87. Radovan Siljevski nije uspeo da se plasira u naredni krug takmičenja, pošto je zauzeo 27. mesto u kvalifikacijama.

Srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se u finale trke na 400 metara slobodno na šampionatu Evrope u Berlinu. Stjepanović je u kvalifikacijama ostvario šesto vreme - 3:49, 49 minuta.

Drugi srpski predstavnik u ovoj disciplini Stefan Šorak bio je 35. sa vremenom – 3:55,15. Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Britanac Stiven Miln - 3:48,62.

Finale je na programu danas od 18:07 časova.

Katarina Simonović i Petar Petrović nisu uspeli da se plasiraju u polufinale.

Simonovićeva je u kvalifikacijama u disciplini 50 metara delfin zauzela 37, pretposlednje mesto, sa rezultatom 28,81 sekundi, dok je Petrović bio 29. sa vremenom 56,74 sekundi.

Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 100 metara prsno, jer je u kvalifikacijama zauzeo 20. mesto, sa rezultatom 1:01,75. Britanac Adam Piti osvojio je prvo mesto sa 59,97 sekundi.