EP U21, BARAŽ: Pozitivna nula Srbije!

10.10.2014. 16:40 20:11
Fudbalska reprezentacija Srbije U21
Fudbalska reprezentacija Srbije U21 / Izvor: Foto: fss.rs
U prvom meču baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije odigrala je bez golova sa vršnjacima iz Španije.

Mlada reprezentacija Srbije, remizirala je sa vršnjacima iz Španije u prvoj utakmici baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo. Pred duel sa "crvenom furijom" svi u redovima naše selekcije su isticali da prvenstveno treba sačuvati svoj gol, a šansu tražiti iz prekida i kontri. Tokom većeg dela susreta tako je i bilo, samo što ruku na srce ni sa jedne ni sa druge strane nije viđeno stopostotnih šansi. Od prvog minuta vodila se borba na svakom delu terena, borilo se hrabro za svaku loptu, ali su ozbiljne šanse izostale.

Kada se sve sabere i oduzme, u našoj selekciji moraju biti zadovoljni s obzirom na to da su odmerene snage sa trenutnim Evropskim prvakom. Nema sumnje da će u revanšu koji se igra u Kadizu biti potpuno drugačija slika, ali treba verovati u ove mlade momke koje samo jedan korak deli od odlaska na Euro.

SRBIJA: Dmitrović, Petković, Veljković, Pantić, Petrović, Kovačević (Mijailović), Radoja, Čaušić, Kostić, Pešić (Đurđević), S. Srnić (Čavrić).

ŠPANIJA: Kepa, Mankiljo, Serhi Gomes, Muniesa, Alberto Moreno, Saul, Serhi Roberto, Isko, Delofeu (Sarabia), Morata, Muniain (Tores).

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

Utakmica je završena.

Sudija je nadoknadio utakmicu pet minuta.

85. minut - Odličan pokušaj Pešića, ali ništa ozbiljnije nije moglo da bude s obzirom na to da se Kostić našao u ofsajdu.

71. minut - Srbija hrabra u odbrani, hrabra i u napadu ali za sada bez pravih šansi. Sve češće pretimo ali nedostaje nam konkretizacija i kreativnost u završnici.

61. minut - Reprezentativci Srbije sve odlučnije kreću ka golu Španaca. Sa druge strane igrači "crvene furije" dugim loptama pokušavaju da stvore šansu pred Dmitrovićevim golom.

Srnić je oboren u kaznenom prostoru, publika i selektor su tražili penal ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

58. minut - Posle gužve u šesnaestercu Kostić je šutirao iz okreta ali je lopta završila pored gola.

55. minut - Posle klizećeg starta na zemlji je ostao Čaušić. U želji da faulira protivnika, Čaušić je dobio udarac ali je posle ukazane lekarske pomoći ipak nastavio igru.

49. minut - Drugi deo igre otvroio je pokušaj Kovačevića ali nije uspeo da zahvati loptu i ona je otišla pored gola.

U prvom delu susreta Srbija se držala plana selektora Ćurčića. Prevashodni cilj bio je sačuvati svoj gol a protivniku pretiti iz prekida i kontri. "Orlići" jesu sačuvali gol, ali ruku na srce i nisu imali nešto preterano prilika da zaprete.

45. minut - U samom finišu poluvremena, Srnić preti iz daljine ali siguran Kepa.

41. minut - Kostić je imao sjajnu nameru. Poslao je loptu u kazneni prostor gostiju, ali je na nju kasnio Čaušić iu Pešić.

Sve grublja igra španskih fudbalera. Faulovi, namerna udaranja ...

28. minut - Velika borba na svim delovima terena, bez pravih šansi. Srbija pruža snažan otvor favorizovanoj Španiji.

17. minut - Sa ivice šesnaesterca pokušao je Morata ali Dmitrović siguran.

10. minut - Velika borba na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

5. minut - Petković je uputio šut ka golu Španije, ali iz nedozvoljene situacije.

Od prvog minuta reprezentativci Srbije postavili su se daleko od svog gola kako bi na vreme zaustavili pokušaje organizovanja akcija Španije. Hrabra igra "orlića".