VISOK LET ORLIĆA: Španija pala posle pet godina, SRBIJA NA EVROPSKOM PRVENSTVU!

14.10.2014. 17:54 20:04
Fudbalska reprezentacija Srbije U21
Fudbalska reprezentacija Srbije U21 / Izvor: Foto: fss.rs

Dobra igra, borbenost i hrabrost praćeni srećom bili su dovoljni reprezentaciji Srbije da stigne do zlata vredne pobede u Kadizu. Autogol Migeza, pa onda gol ea izjednačenje Roberta i onda pogodak Kostića u nadoknadi vremena. BRAVO!

31. minut – 0:1 - GOOLL – Kostić je lepo prošao po levoj strani, uputio oštru loptu u šesnaesterac domaćina gde je Gaja u želji da spasi da ona stigne do nekog od igrača Srbije, poslao loptu do Migeza koja je smešta u sopstvenu mrežu!

90+2 – 1:1 - GOOLL - Jedna nesmotrenost koštala nas je izjednačenja. Lopta se posle šuta roberta prošetala kroz šesnaesterac i završila u mreži.

90+3 – 1:2 - GOOLL – Čavrić je idealno uposlio Kostića, koji je znalački iskoristio svoju brzinu umakao čuvarima i sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u mrežu!

Da se preko trnja stiže do zvezda najbolje je pokazala mlada reprezentacija Srbije, koja je u dvomeču bila bolja od aktuelnog evropskog prvaka Španije (2:1) i rezervisala svoje mesto na predstojećem Evropskom prvenstvu. Odlazak na Euro „orlići“ su obezbedili posle strašne i neizvesne borbe. Srbija je povela autogolom Migeza, pred sam kraj susreta izjednačio je Roberto a onda je Kostić posle solo prodora stavio tačku na rezultat i vizu Srbije za odlazak u Češku!

Oni su nama svojim rezultatom u poslednjem kolu kvalifikacija omogućili da se nađemo u bražu, voljom žreba odlučeno je da baš sa njima ukrstimo koplja u odlučujućim mečevima za odlazak na Evropsko prvenstvo. Bili su favoriti ali su naši momci verovali u sebe i fortunu pto se na kraju ispaltilo.

Izabranici Radovana Ćurčića obezbedili su Srbiji mesto na takmičenju na kome nismo učestvovali od 2009. godine. Pored plasmana ovi momci su pokazali da u njihovoj snazi i kvalitetu leži svetla budućnost Srbije. A treba napomenuti da su sve hrabro izneli na svojim plećima s obzirom na to da selektor A reprezentacije Dik Advokat nije hteo da se odrekne ni jednog igrača koji može da konkuriše za ovaj tim.

ONI SU SRBIJI OBEZBEDILI ODLAZAK NA EVROPSKO PRVENSTVO:

GOLMANI: M.Dmitrović (Uljpešt), N.Perić (Jagodina), S.Čupić (OFK Beograd).

ODBRANA: M.Petković, D.Lazić (Crvena zvezda), A.Pantić (Kordoba), M.Veljković (Totenhem), L.Ćirković, N.Petrović (Partizan), A.Filipović (Jagodina), F.Stojković (Čukarički), B.Nastić (Vojvodina).

VEZNI RED: G.Čaušić (Eskisehir), A.Kovačević (Crvena zvezda), S.Mijailović (Kajzerispor), N.Radoja (Selta), S.MIlinković-Savić (Genk), A.Živković (Partizan), S.Srnić (Čukarički), F.Kostić (Štutgart).

NAPAD: A.Pešić (Tuluz), U.Đurđević (Vitese), A.Čavrić (Genk).

Selekcija Španije dva puta uzastopno osvajala Evropsko prvenstvo i da punih pet godina nije osetila gorčinu poraza. A onda je došao dvomeč sa Srbijom!

Kada se sve sabere i oduzme, oni su naš ponos, naša nada! Sada neka se posvete obavezama u klubovima, neka nastave da rade na sebi, a na Evropskom je sve moguće! Jer oni znaju kako da san pretvore u javu!

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

ŠPANIJA: Arizabalaga, Mankiljo, Gomez, Munijesa, Gaja, Migez, Roberto, Isko, Delofeo, El Hadadi, Munijain.

SRBIJA: Dmitrović, Stojković (Filipović), Veljković, Ćirković, Petrović, Radoja (Mijailović), Kovačević, Srnić, Čaušić, Kostić, Pešić (Čavrić).

UTAKMICA JE GOTOVA SRBIJA JE NA EVROPSKOM PRVENSTVU!

2:1 - GOOLL - KOSTIĆ - Opet vodi Srbija. Solo prodora Kostića i lopta je u mreži.

1:1 - GOOLL - ROBERTO - Centaršut lopta je prošla kroz kazneni prostor i ušla u gol.

87. minut - Prvi korner za reprezentaciju Srbije na ovom meču!

83. minut - Španci prete, ali na sreću Srbije, svaka lopta završila pored ili iznad gola ili u rukama sigurnog Dmitrovića.

78. minut - Sarabia je pokušao posle kornera, ali sjajan Dmitrović!

75. minut - Sporo teče vreme, kao večnost! Španci prete iz svih oružja! Ajmo momci još samo malo!

65. minut – Kakva šansa za Španiju, Ramirez se oslobodio svog čuvara uputio udarac u kontra ugao ali je stativa bila saveznik Srbije.

58. minut - Reprezentativci Srbije odlučili su da svu koncentraciju uspere na čuvanje svog gola. Španci napadaju, ali se "orlići" hrabro brane!

49. minut - Od početka drugog dela susreta reprezentacija Španije krenula je odlučno ka golu Dmitrovića svesna činjenice da je samo brzi pogodak održava u borbi za odlazak na Euro.

45. minut - poluvreme - Vodeći pogodak dao je vetar u leđa "orlićima" koji su krenuli još odlučnije ka golu Španaca. Aktuelni rezultat povećava šanse naše selekcije povećava šanse da naša selekcija zaigra na Evropskom prvenstvu za igrače do dvadeset godina, gde se nismo takmičili još od 2009. godine.

Od početka susreta, sudija nema milosti prema našoj reprezentaciji. Za svaki i najmanji kontakt sudi se prekršaj a neretko se dodeljuje i žuti karton.

31. minut - GOOLL - SRBIJA VODIIIII - Kostić je lepo prošao po strani ubacio loptu u šesnaesterac ali je Gaja u želji da spasi svoj gol pogodio Migeza koji je ubacio loptu u mrežu.

20. minut - Gomez je odlično prevario našu odbranu dobro šutirao ali je Dmitrović sjajno intervesnisao.

17. minut - Srbija je imala sjajnu priliku. Pešić je povukao kontru sa druge strane trčao je Kostić, imali smo 2 na 1 ali je onda Pešić umesto da nastavi kretanje poslao lošu loptu Kostiću tako da je sjajna šansa otišla u nepovrat.

12. minut - Posle greške odbrane Isko je snažno šutirao sa 16 metara ali je Dmitrović zakačio loptu i iuzbacio u korner.

5. minut - Kao i na prvom meču, reprezentacija Srbije krenula je hrabro i oštro od samog početka. Po formaciji 4-4-2 jasno je da će "orlići" pre svega pokušati da sačuvaju gol, ali se neće libiti da iskoriste svaku šansu da zaprete.