22°C
09.06.2024.
117.0746
107.4375

EP ZA ODBOJKAŠICE: Silovita Srbija dobila još jedan meč bez izgubljenog seta, naredni duel u četvrtak

28.09.2015. 21:26
Stefana Veljković
Stefana Veljković / Izvor: MN Press

Posle Nemačke i Češke, poražena i Rumunija.

Nastavlja Srbija da igra odlično na Evropskom prvenstvu u Belgiji i Holandiji. Posle Nemačke i Češke, ostvarena je još jedna pobeda bez izgubljenog seta. U poslednjem kolu D Grupe u Ajndhovenu srpske odbojkašice su savladale Rumuniju 3:0 (25:20, 25:14, 25:15). Srbija je osvojila prvo mesto u grupi i direktno se plasirala u četvrtfinale koje se igra u četvrtak, a protivnik će biti bolji iz duela između Belgije i Češke. Svi mečevi baraža se igraju u sredu.

Početak je bio kao u najgorim košmarima. Rumunke su na prvi tehnički tajm aut otišle sa rezultatom 8:0. Blok protivnica je bio odličan, a mnoge naše lopte su išle u aut. Ipak, i pored toga trener Zoran Terzić se nije previše uzbuđivao. Kao da je verovao da će ovaj period brzo proći.

Tako je i bilo. Srpkinje su pokazale pravo lice, napravile seriju 5:0 i naterale rumunskog selektora da zatraži tajm aut. To nije dalo željeni rezultat, pa je ubrzo rezultat bio 9:9. Do kraja seta su stvari došle na svoje mesto. Srpkinje su preuzele inicijativu i dobile taj deo igre 25:20.

Kako su završile prvi, tako su počele drugi set. Povele su 4:0 i naterale selektorra Giljerma Galjarda da zatraži tajm aut. Prednost je nastavila da raste, a kod 7:0 Rumunke su postigle prvi poen. Koliko su srpske odbojkašice bile superiorne pokazuje podatak da su na drugi tajm aut otišle sa prednošću 16:6. Taj deo je dojiven rezultatom 25:14.

Rumunke su povele na početku trećeg seta 2:0, ali je to bilo sve. Brzo je Srbija preuzela inicijativu i na kraju ostvarila ubedljivu pobedu. Treba reći da je Terzić odmorio nekoliko igračica, pa u igru nisu ulazile Maja Ognjenović, Brankica Mihajlović, Milena Rašić i Tijana Bošković.

Svoju šansu su maksimalno iskoristile Ana Bjelica sa 12 poena, Tijana Malešević sa 11, Jovana Stevanović sa 9, Bojana Živković sa sedam, i Jelena Nikolić i Bianka Buša sa po šest. Kod Rumunki je najbolja bila Joana Baču sa osam poena.