EURO 2016: Ronaldo golovima odveo Portugalce dalje, Island ispisao istoriju (UŽIVO, VIDEO+FOTO)

22.06.2016. 18:20
Port
Port / Izvor: Reuters

Mađari prvi u grupi.

Mađarska i Portugalija su remijem 3:3 zajedno prošle dalje dok je Island pobedio Austriju i ispisao zlatne stranice istorije plasmanom u nokaut fazu. Austrija se oprostila od daljeg toka takmičenja.

"VELIKA" Italijanka OBEĆALA skidanje ako „azuri“ osvoje EVRO, a IMA ŠTA da pokaže (FOTO)

U utakmici između Portugalije i Mađarske Kristijano Ronaldo i su diktirali tempo, ali u prvih 15 minuta nije bilo ne samo gola, nego ni stoodstotne šanse. U 19. minutu Zoltan Gera je fenomenalnim golom doveo Mađare u vođstvo, raspalio je po lopti sa više od 20 metara i matirao Ruija Patrisija. Portugalci su posle vođstva Mađara dominirali terenom, ređali napade, ali su do izjednačenja stigli tek u 42. minutu, kad je Nani posle asistencije Kristijana Ronalda drugim golom na šampionatu matirao Kiraljija.

OPET BACAJU PARE? Rusi Čileancu DAJU 10 miliona evra da SE NE BRUKAJU na Svetskom prvenstvu

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, Mađarska ponovo vodi, posle slobodnog udarca Balaša Džudžaka lopta je promenila smer, prevarila golmana Portugalije, i zakoprcala se u mreži. Samo tri minuta kasnije, Kristijano Ronaldo postiže jedan od najlepšig golova na šampionatu, izjednačava na 2:2 i postaje prvi igrač u istoriji koji je bio strelac na najmanje četiri EP. U 55. minutu Mađarska ponovo vodi, treći put na meču, Džudžak je ponovo strelac, a lopta je ponovo skrenula pošto je udarila jednog igrača Portugalije. U 62. minutu Kristijano Ronaldo se ponovo upisuje u strelce, posle kornera je najviše skočio i glavom matirao Kiraljija za konačnih 3:3 kojima su i jedni i drugi prošli dalje.

POGLEDAJTE RONALDOVU SRAMOTU: Oteo novinaru mikrofon i bacio ga u jezero (VIDEO+FOTO)

RAT CICA NA EP: Ukrajinska mačka bezobrazno spustila suknju i zasenila seksi Ruskinju (FOTO)

U duelu Islanda i Austrije prva šansa viđena je već u trećem minutu. Vezista Islanda Gudmundson je pogodio stativu. Island je ipak poveo u 18. minutu, strelac je bio Bodvarson i doveo navijače svoje zemlje do delirijuma. Austrija je mogla do izjednačenja u 39. minutu, ali je Srbin skupo koštao selekciju podno Alpa. Aleksandar Dragović, koji je u prvom kolu protiv Mađarske dobio crveni karton, sad nije iskoristio penal, pogodio je stativu, čime je postao apsolutni tragičar šampionata. Austrija je ipak izjednačila, Šopf je u 62. minutu izjednačio i vratio nadu Austriji da može među 16 najboljih u Evropi. U nadoknadi meča Austrija je krenula na sve ili ništa, što su su Islanđani iskoristili i postigli pobedonosni gol preko Traustasona za istorijski uspeh.

ŠUKER: Bilo bi bolje da Hrvatska igra protiv Italije

TABELA F GRUPE: Mađarska 5, Island 5, Portugalija 3, Austrija 1.