EVROLIGA F4: Bogdan spasao Fener i zakazao srpsko finale (VIDEO)

13.05.2016. 23:19
Bogdan Bogdanović i igrači Fenerbahčea
Bogdan Bogdanović i igrači Fenerbahčea / Izvor: Profimedia

Za titulu šampiona Evrope boriće se Fenerbahče i CSKA iz Moskve.

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Kuču Laboral u polufinalu fajnal-fora Evrolige u Berlinu i prvi put u istoriji biće u prilici da igraju za evropsku krunu. Njihov trener Željko Obradović koji je čak 15 put na finalnom turniru, jubilarni deset put stigao je do finala i boriće se devetu titulu. Turski tim je do velikog uspeha stigao trek posle produžetka. Iako su meč počeli serijom 13:0, na volšeban način su se spasili poraza i tek u dodatnih pet minuta bacili na pleća sjajni španski tim: Fenerbahče - Kuča Laboral 88:77  (23:15, 18:25, 14:17, 17:15, 16:5). Junak trijumfa bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji u dodatnih pet minuta postigao devet poena.  Protivnik Fenerbahčea u velikom finalu koje se igra u nedelju biće CSKA iz Moskve našeg asa Miloša Teodosića.

Bodreni ogromnom podrškom turskih navijača u Berlinu, košarkaši Fenera su počeli fantastično i već u trećem minutu preko Datomea i Antića poveli sa 13:0! Malo ko je očekivao da će se igrači Kuče Laboral ekspresno oporaviti od početnog nokdauna i smanjiti na 15:13. Ekipa iz Istanbulu bolje je odigrala završnicu prve četvrtine i posle 10 minuta imala vođstvo 23:15.

EVROLIGA F4: Armejci silno počeli, pa se kockali na putu do finala (VIDEO)

Ponovo je tim iz Baskije imao odgovor. Ovoga puta preko Burusisa koji je brzo došao do 11 poena, baš kao i Darijus Adams. Na drugoj strani Jan Veseli je imao nekoliko sjajnih zakucavanja, dok je Bogdan Boganović uz Ekpe Juda bio najefikasniji u redovima Fenera. Ipak, to je bilo dovoljno samo za minimalno vođstvo posle prvog poluvremena – 41:40

LETEĆI ČEH: Jan VESELI ponovo maltretira OBRUČE! (VIDEO)

Sa još više samopouzdanja zaigrali su španski košarkaši u drugom poluvremenu. Već na samom startu došli su do prvog vođstva – 42:41, a preko razigranih Burusisa. Adamsa i Džejmsa došli u 33. minutu do velike prednosti – 66:59. Željko Obradović je na sve način pokušavao da svoje izabranike oslobodi nervoze i natera ih da igraju kao na početku duela kad su dominirali terenom. Sa šest vezanih poena Jana Veslog Turci su prišlii na 66:65 u 37. minutu

Usledila je neizvesna završnica u kojoj su igrači Feberbahčea iskuljučivo trojkama pokušavali da dođu do pobede. Datome je bio precizan i samnjio na 71:70 45 sekundi pre kraja. U sledečem napadu Adams je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, a  Slukas je samo 25 sekundi pre završetka  meča izjednačio -  72:72. Španci su imali poslednji napad, trošili ga do poslednjeg zvuka sirene, ali je Adams bio neprecizan i meč je morao da ode u produžetak.

Dodatnih pet minuta obeležio je maestralni Bogdan Bogdanović. Srpski reprezentativac je produžetak otvorio trojkom, zatim postigao još šest poena. Fener je poveo sa 85:76 i slavlje je moglo da počne.