EVROPSKE IGRE: Mikec i Arunovićeva pozlatili pištolje u Bakuu

17.06.2015. 15:49
Zorana Arunović
Zorana Arunović / Izvor: Profimedia

Odlični rezultati srpskih sportista u Azerbejdžanu.

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu u gađanju vazdušnim pištoljem sa 201,8 krugova. Drugo mesto pripalo je Portugalcu Košti sa 201,5 krugova, dok je treći bio Juraj Tužinski (Slovačka) sa 180,1 krug kome je pripala i olimpijska viza za Rio. Ovo je treća zlatna medalja za srpsko streljaštvo u Azerbejdžanu, jer se danas zlatom okitila Zorana Arunović vazdušnim pištoljem, a prvog dana vazdušnom puškom pobedila je Andrea Arsović.

Za sada je Srbija osvojila ukupno osam medalja (pet zlatnih, tri srebrne). Osim strelaca, na najviši stepenik pobedničkog postolja su se popeli kajakaši Dalma Ružičić-Benedek i Milica Starović u dvosedu na 500 metara i Marko Novaković i Nebojša Grujić u dvosedu na 200. Odlične rezultate kajakaša su upotpunile sestre Nikolina i Olivera Moldovan koje su bile srebrne na 200 metara.

Ostale dve srebrne medalje su osvojili takmičari u borilačkim sportovima rvač Viktor Nemeš (grčko-rimski stil, 75 kg) i tekvondistkinja Tijana Bogdanović (49 kg). Po broju zlatnih medalja od Srbije su bolji samo Rusija (14), Azerbejdžan (osam) i Mađarska(sedam).