Eze vodio Mladost do pobede, navala Borca ostavila svoj tim bez nje

15.09.2014. 14:50
Junak i tragičar kola u Jelen Superligi
Junak i tragičar kola u Jelen Superligi / Izvor: SD/ilustracija

Nigerijski napadač je sa dva pogotka doneo svom timu tri boda na teškom gostovanju u Novom Pazaru, dok je napad kluba iz Čačka propustio da sačuva Borac u samom vrhu tabele.

Posle pet odigranih kola Jelen Superliga dobila je jedinstvenog lidera. Posle remija aktuelnog šampiona Crvene zvezde u Kruševcu, Partizan je ostao usamljen na čelu tabele petom vezanom pobedom na startu prvenstva, ovog puta protiv Čukaričkog.

Upravo pomenuti dueli predstavljaju najslabiju i najkvalitetniju fudbalsku predstavu kola. Dok u Kruševcu nije viđen nijedan pogodak, na Topčiderskom brdu mreža se tresla čak šest puta, pa je duel u Humskoj značajno doprineo da ovo kolo ne bude najneefikasnije u dosadašnjem toku takmičenja. Ovako, viđeno je ukupno 19 pogodaka na osam mečeva, pa taj neslavni rekord ostaje "na duši" golgeterima iz prva dva kola sezone (po 17 golova).

Raduje činjenica da treći put u pet uvodnih kola nije viđeno nijedno isključenje, ali nikako ne uliva optimizam podatak da su sudije podelile rekordnih 47 javnih opomena, gotovo šest po meču.

Rezultati 5. kola: Donji Srem - Rad 1:1, Novi Pazar - Mladost 1:2, Spartak - Jagodina 2:0, Napredak - Crvena zvezda 0:0, Borac - OFK Beograd 1:1, Partizan - Čukarički 4:2, Voždovac - Radnički 1923 0:1, Vojvodina - Radnički Niš 3:0.

JUNAK KOLA - PATRIK FRAJDEJ EZE (MLADOST LUČANI)

Napadač koji je u julu pojačao tim iz Lučana prelaskom iz kruševačkog Napretka, najzaslužniji je za trijumf Mladosti na gostovanju Novom Pazaru (2:1). Nigerijac je sa dva pogotka u prvom poluvremenu trasirao put svog tima ka drugoj uzastopnoj pobedi u šampionatu, a imao je još nekoliko prilika da još više poboljša svoj golgeterski učinak. Dvadesetdvogodišnji fudbaler pokazao je da je u solidnoj formi pošto je i tokom reprezentativne pauze u šampionatu postigao tri pogotka na dve prijateljske utakmice sa lajkovačkim Železničarom i Rudarom iz Pljevalja, pa deluje da će ove sezone biti značajno pojačanje u navali kluba sa Bjelice.

TRAGIČARI KOLA - NAPADAČI BORCA

Navala Borca "najzaslužnija" je što je OFK Beograd odneo bod sa Gradskog stadiona u Čačku. "Romantičari" su poveli autogolom Havijera Kohenea već u prvom minutu susreta. Paragvajac je nespretnom reakcijom istakao ozbiljnu kandidaturu da ponese ovu nezahvalnu titulu, ali su ga prevazišli njegovi saigrači iz ofanzivne linije. Babić, Stojanović i Đenić propustili su veliki broj zicera na ovom susretu, pa je pogodak poslednjepomenutog u 73. minutu stigao prekasno da bi se obezbedio potpuni preokret i sačuvalo mesto u samom vrhu tabele.

Šesto kolo, 20-21. septembar: Radnički Niš - Rad, Čukarički - Donji Srem, Radnički 1923 - Partizan, OFK Beograd - Voždovac, Mladost - Borac, Crvena zvezda - Novi Pazar, Jagodina - Napredak, Vojvodina - Spartak.