MOŽE I BEZ RONALDA: Portugalija je prvak Evrope! (VIDEO+FOTO)

10.07.2016. 19:47
Fudbalska reprezentacija Portugalije
Fudbalska reprezentacija Portugalije / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana na stadionu "Francuska" u Sen Deniju. Jedini gol postignut u 109. minutu.

Fudbalske reprezentacije Portugalije i Francuske odlučivale su na stadionu "Francuska" u Sen Deniju ko će postati prvak Evrope. To su na kraju bili Portugalci, a jedini gol dao je Eder u drugom produžetku, u 109. minutu. Treba reći da su Portugalci od 25. minuta igrali bez povređenog Kristijana Ronalda, ali ih to nije sprečilo da osvoje prvu titulu prvaka Evrope u istoriji. Na drugoj strani, "trikolori" nisu uspeli da treći put pokore "stari kontinent".

Na ovaj način, Portugalci su uspeli da nadoknade ono što su propustili pre 12 godina. Tada su oni bili domaćini kontinentalnog šampionata, ali su u finalu izgubili od Grčke. Sada im se sve vratilo, na najbolji način.

Meč, kao što je rečeno je obeležila povreda Ronalda koji je objedinio klupsku i reprezentativnu evropsku titulu, ali i brojne prilike. Antoan Grizman, Musa Sisoko, Andre-Pjer Žinjak imali su prilike za postizanje gola, ali se to nije desilo. Žinjak je pogodio stativu, dok je pokušaje Sisoka i Grizmana osujetio golman Rui Patrisio, tako da je njegova uloga u osvajanju trofeja veoma velika. Ako je za utehu Grizmanu, sa šampionata će otići kao najbolji strelac sa šest golova. Ipak, ostaje žal za svim ostalim.

Ni Portugalci nisu bili bez prilika, ali se na kraju sve isplatilo, golom Edera. Selekcija Fernanda Santoša nije brilijirala na šampionatu, neko bi rekao provlačila se, ali je na kraju ispunila konačan cilj. Uostalom pogledajte rezultate posle 90 minuta. Samo je u jednom meču na EVRO 2016, zabeležena pobeda posle 90 minuta. To se desilo protiv Velsa u polufinalu.

U nastavku teksta pročitajte šta se dešavalo u epicentru svetskih fudbalskih zbivanja, iz minuta u minut.

Kraj utakmice. Portugalci su prvaci Evrope.

120+2. minut - Marsijal u ofsajdu.

Bliži se kraj meča

109. minut - Vodi Portugalija, sa 1:0. Strelac Eder, sa 25 metara.

Eder
Eder / Izvor: Reuters

107. minut - Slobodan udarac za Portugalce, zbog igranja rukom Košćelnog ispred kaznenog prostora. Prečka Gereira, kakva sreća za "trikolore".

Kraj prvog produžetka.

104. minut - Eder pokušava glavom posle kornera, ali Loris brani. Sada su Francuzi imali sreće.

100. minut - Korner za Francuze. Izvodi ga Grizman. Ali loše. Lopta za Portugaliju.

Tokom meča bilo je je i nereda na ulicama Pariza. Demonstranti su se sukobili sa policijom ispod Ajfelovog tornja.

98. minut - Koman kreće ka golu Portugalije. Karvaljo ga zaustavlja.

Utakmica se nastavlja.

Produžeci.

90+2. minut - Žinjak pogađa stativu. Pre toga "šalje po burek" Pepea.

90. minut - Patrisio hvata loptu ispred Žinjaka.

85. minut - Sisoko sa 25 metara, bomba, ali Patrisio brani. Pokušava ponovo glavom, ali nema gola. Ne da se golman Portugalije.

80. minut - Nani šutira ka golu, Loris brani. Pokušava i Kvarežma, opet Loris Brani. Najbolja šansa do sada za Portugalce.

79. minut - Umesto Sančeza Eder. Nema više promena za Portugalce.

78. minut - Umesto Žirua ulazi Žinjak.

75. minut - Koman prolazi, Žiru šutira sa nekoliko metara, ali Patrisio ipak brani. Francuzi bliži postizanju gola.

67. minut - Koman snažno sa 20-ak metara, ali neprecizno.

66. minut - Kakva prilika za Francuze. Koman centrira, a Grizman glavom preko gola. Najbolji strelac šampionata nikako da pogodi mrežu Portugalaca.

59. minut - Grizman šutira, Patrisio brani.

58. minut - Umesto Pajea ulazi Koman. Prva izmena kod Francuza.

52. minut - Pepe otklanja opasnost ispred svog gola. U nastavku akciije korner, ali Patrisio hvata loptu uz manje probleme.

Počinje i drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - Sudar glavama Evre i Kvarežme. Ukazuje im se pomoć. Nastavljaju obojica.

42. minut - I dalje je 0:0.

34. minut - Paje do Sisoka. Okreće čuvara i snažno šutira sa desetak metara. Brani Patrisio.

30. minut - Sisoko po desnoj strani. Samo korner za Francusku. Otklonjena opasnost.

OTIŠAO U SUZAMA: Kristijano Ronaldo ZAVRŠIO finale EP u 25. minutu (VIDEO+FOTO)

24. minut - Ronaldo se trudi, ali ipak ne može. Iznose ga sa terena. Kakav udarac za Portugaliju. U narednom minutu na terenu je zamena, Kvarežma.

20. minut - Ronaldo opet u igri, ali sa bandažiranim kolenom.

17. minut - Ronaldo ostaje da leži na terenu. Suze u očima. Mora van igre zbog povrede. Posledica duela sa Pajeom. Ipak, još se razmišlja da li će da nastavi. Ukazuje mu se pomoć.

15. minut - Za sada Francuzi dominantniji.

10. minut - Pokušaj Grizmana glavom, ali golman Portugalije fenomenalno brani. Bravo za obojicu. Ubrzo i korner za Francusku, ali brani Rui Patrisio. Sada lakši posao. Najopasniji napad do sada, na obe strane. Podsetimo, Grizman je trenutno najbolji strelac na EVRO 2016, sa šest golova. Ronaldo je do sada dao tri.

8. minut - Posle duela sa Pajeom, Ronaldo ostao na travi. Ukazuje mu se pomoć.

Utakmica počinje.

PORTUGALIJA - FRANCUSKA 1:0

STRELCI: Eder u 109. minutu

Stadion: "Francuska" (Pariz)

Sudija: Mark Klatenburg (Engleska)

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Sedrik, Pepe, Fonte, Gerero, Vilijam Karvaljo, Renato Sančez (od 79. Eder), Andre Silva (od 66. Mutinjo), Mario, Nani, Ronaldo (od 25. Kvarežma).

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Košćelni, Umtiti, Evra, Sisoko (od 109. Marsijal), Pogba, Matuidi, Paje (od 58. Koman), Grizman, Žiru (od 78. Žinjak).

Numeru na zvaničnom zatvaranju izveo je David Geta koji je bio i gost na ovogodišnjem EXIT-u, u Novom Sadu.

SAV TAJ EXIT: Geta "oduvao" Novi Sad i otišao na EP u fudbalu! (GALERIJA)

Trofej je na teren uneo Ćavi, predstavnik reprezentacije Španije, sada već bivšeg prvaka Evrope.

Organizatori se sreću sa velikim problemima, a to je najezda moljaca. Selektori su povukli timove kako bi se pripremali u tunelu, a ne na terenu.

INVAZIJA U FRANCUSKOJ: Sitni su ali su zbog njih igrači "EVAKUISANI" (VIDEO+FOTO)

Podsetite se i kako izgleda pehar koji će na kraju podići bolji tim.

Kristijano Ronaldo nije više najmlađi fudbaler u finalu EP. Kapiten Portugalije je u finalu EP 2004. godine imao 19 godina i 150 dana, dok Renato Sančes večeras startuje sa 18 godina i 326 dana.

AKO STE NOĆNA PTICA, ODLIČNO: Srpski košarkaši će u OVIM terminima igrati u Brazilu (FOTO)

NA SUPROTNIM STRANAMA: Finale EP podelilo igrače Zvezde (FOTO)

UEFA ZADOVOLJNO TRLJA RUKE: Profit nikad veći