SP: "Petlovi" očerupali "orlove"!

30.06.2014. 17:58 14:41
Pol Pogba
Pol Pogba / Izvor: Tanjug

Trikolori su u drugom poluvremenu slomili otpor izabranika Stivena Kešija i tako se plasirali među osam najboljih selekcija na Mundijalu.

Francuska je peti četvrtfinalista 20. Svetskog prvenstva u Brazilu. Oni su na stadionu "Mane Garinča" u Braziliji savladali reprezentaciju Nigerije sa 2:0 (0:0). Pol Pogba je doveo svoju ekipu u vođstvo u 79. minutu sureta, posle loše procene Enejame. Golman Nigerije je nakon kornera probao da izboksuje loptu, ali ju je samo okrznuo, pa je ona pala na glavu fudbalera "petlova", kom nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Pol Pogba
Pol Pogba / Izvor: Beta/AP

Nizali su se napadi ka golu Enejame u drugom poluvremenu, a u 92. minutu postavljen je konačan rezultat susreta. Posle uigrane akcije kod korner zastavice, Valbuena je ubacio loptu u peterac protivnika ka Grizmanu, a kapiten Nigerije Jozef Jobo ju je nespretno uterao u gol. Trikolori će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Nemačka - Alžir, koji se od 22 sata sastaju u Porto Alegreu.

Fudbalska reprezentacija Francuske
Fudbalska reprezentacija Francuske / Izvor: Beta/AP

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut: KRAAAAAAAJ. Trikolori su savladali Nigeriju sa 2:0 i sada čekaju pobednika susreta Nemačka-Alžir.

90+1. minut: GOOOOLLLLL, 2:0. Valbuena je centrirao ka Grizmanu, a Jozef Jobo željom da izbije tu loptu, postigao auto-gol i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Stadion: „Mane Garinča“ u Braziliji.

Gledalaca: 67.882

Sudija: Mark Gajger (Amerika).

Žuti karton: Matuidi (Francuska).

Strelci: 1:0, Pogba (79), 2:0 Jobo (90+2 ag).

Francuska: Loris, Debiši, Varan, Košćelni, Evra, Pogba, Kabaj, Matuidi, Valbuena (Sisoko), Žiru (Grizman), Benzema. Trener: Didije Dešamp.

Nigerija: Enejama, Ambrouz, Jobo, Ošaniva, Omeruo, Musa, Onazi (Gabrijel), Obi Mikel, Mozes (Nvofor), Odemvingie, Emenike. Trener: Stiven Keši.

90. minut: Sudija je odlučio da produži drugo poluvreme za pet minuta.

88. minut: Uče Nvofor menja Viktora Mozesa.

82. minut: Grizman je uputio razoran udarac, ali je čuvar mreže "super orlova" još jednom sačuvao svoju ekipu.

79. minut: GOOOOOLLLLL 1:0. Strelac je Pol Pogba. Enejama je loše procenio let lopte i umesto da boksuje, samo je vrhovima prstiju zakačio loptu, koja je pala prvotimcu Juventusa na glavu.

79. minut: Benzema je ponovo probao, ali je Enejama i dalje nesavladiv.

77. minut: Dve stopostotne šanse za Francuze u samo 30 sekundi. Prvo je Benzema sa 7 metara iskosa probao, sa gol linije je iizbio jedan igrač Nigerije, a zatim je Kabaj zatresao prečku Enejame. Rezultat je nepromen.

69. minut: Najbolja šansa na susretu. Grizman je uputio sjajnu loptu ka Benzemi, koji je sa ivice peterca probao kroz noge da je proturi Enejami, ali nije uspeo da ga nadmudri.

Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Beta/AP

64. minut: Veoma dobar udarac je Odemvingi uputio ka golu Lorisa. Čuvar mreže Totenhema je ipak izašao kao pobednik. Rezultat je i dalje 0:0.

62. minut: Olivije Žiru napušta igru, Entoan Grizman zauzima njegovo mesto.

Olivije Žiru
Olivije Žiru / Izvor: Beta/AP

59. minut: Umesto povređenog Onazija, u igru je ušao Ramon Aziz, prvotimac Almerije.

54. minut: Prvi žuti karton na susretu. Blez Matuidi je brutalno startovao nad Onazijem. Igrač sredine terena iznet je sa terena.

51. minut: Posle duela u skoku sa Onazijem, Rafael Varan se povredio.

Prvo poluvreme na stadionu "Mane Garinča" završeno je rezultatom 0:0. Nije bilo stopostotnih prilika na obe strane, ali treba istaći fantastičnu odbranu Enejame, posle voleja Pogbe. Emanuelu Emenikeu je poništen pogodak u 19. minutu zbog ofsajda. Linijski sudija je odlično uočio, jer su bukvalno centimetri bili u pitanju. Amerikanac Gajger za sada dobro vodi susret u Braziliji.

45. minut: Sudija Gajger produžio je prvi deo igra za dva minuta. Veoma oštar prekršaj Onazija nad Valbuenom. Amerikanac se odlučio samo na usmenu opomenu.

Mark Gajger je prvi Amerikanac u istoriji Mundijala koji sudi meč eliminacione faze.

44. minut: Loris je posle odlične odbrane, odbio loptu u polje, a na nju je natrčao Mozes. Međutim, napadač "zelenih" je igrao rukom, pa je ova šansa propala.

40. minut: Odlična polu kontra Francuza, ali je Debiši bio neprecizan u završnici.

Metju Debiši
Metju Debiši / Izvor: Beta/AP

39. minut: Evra je držao Odemvingija u svom petercu, ali sudija Gajger to nije okarakterisao kao najstrožu kaznu.

21. minut: Pogba je uhvatio volej sa 7,8 metara, ali je Enejama majstorski reagovao i odbio loptu u korner.

19. minut: Emenike je savladao francuskog golmana, ali je linijski sudija podigao zastavicu.

Emanuel Emenike
Emanuel Emenike / Izvor: Beta/AP

17. minut: Izgledna prilika za "super orlove", ali je Emenike nekontrolisano šutirao ka golu Lorisa.

15. minut: Prva prilika za petlove. Žiru je probao levicom, ali je bio veoma naprecizan.

12. minut: Pogle sudara sa Pogbom, Onazi se povredio i iznet je sa terena.

Od svih čuvara mreže na Mundijalu, Vinsent Enejama je imao najviše odbrana (19).

10. minut: Početno ispitivanje snaga, Nigerija ima terensku inicijativu.

Kapiten Nigerije Jozef Jobo je postao prvi nigerijski fudbaler sa više od 100 nastupa za reprezentaciju.

1. minut: Sudija Gajger je dao znak za početak susreta.