GUŠA: Presudio ofanzivni skok Amerikanaca

15.08.2014. 20:59
Vanja Guša, selektor kadetske reprezentacije Srbije
Vanja Guša, selektor kadetske reprezentacije Srbije / Izvor: MN Press
Moramo da što pre zaboravimo ovaj poraz, podignemo glave i učinimo sve da dođemo do medalje. Veliki je uspeh i ovo što smo do sada postigli, ali ako se nađemo na postolju i vratimo se u Srbiju sa odličjem, to bi zasita bila prava stvar – rekao je selektor naših kadeta.

Selektor kadetske reprezentacije Srbije Vanja Guša izjavio je da je plasman u polufinale Svetskog prvenstva u Dubaiju veliki uspeh, uprkos ubedljivom porazu od selekcije SAD u polufinalu.

Srbija je u meču polufinala šampionata sveta u Ujedinjenim Arapskim Emiratima poražena od Amerikanaca rezultatom 89:68, iako je tokom prvog poluvremena bila u potpunom rezultatskom egalu.

- Ideja je bila da izginemo u prvom poluvremenu kako bi rezultat što duže držali u egalu, jer poznata je psihologija američkih ekipa koje ako na početku steknu veliku prednost dobijaju na samopouzdanju i ruše sve pred sobom. Uspeli smo promenom odbrane u drugoj četvrtini da pređemo u vođstvo i rivala bar na trenutak dovedemo u panično raspoloženje - rekao je Vanja Guša, selektor "orlića".

Drugo poluvreme donelo je potpun rezultatski podbačaj, a selektor naših kadeta vidi skok (39-58 za SAD), odnosno, slabo zagrađivanje svog koša kao glavni uzrok ubedljivog poraza.

- U nastavku nikako nismo uspevali da iskontrolišemo njihov ofanzivni skok što je, ispostavilo se, bilo presudno. U tom segmentu igre smo najviše podbacili, iako su naši igrači fizički daleko inferiorniji u odnosu na rivale - rekao je naš selektor.

I pored poraza u polufinalu, prvog na turniru, Guša je zadovoljan prikazanom igrom svojih pulena i veruje u osvajanje bronzanog odličja.

- Moramo da što pre zaboravimo na ovaj poraz, podignemo glave i učinimo sve da dođemo do medalje. Veliki je uspeh i ovo što smo do sada postigli, ali ako se nađemo na pobedničkom postolju i vratimo se u Srbiju sa odličjem, to bi zasita bila prava stvar – zaključio je Guša.

Srbija će u meču za treće mesto igrati protiv selekcije Španije koja je u drugom polufinalu poražena od Australije posle produžetka rezultatom 80:74. Mečevi koji će odlučiti o osvajačima medalja igraju se u subotu.