JSL: Kakva drama u Humskoj, Ninković doneo tri boda u 90. minutu!

09.05.2015. 20:54
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli povećali razliku u odnosu na Crvenu zvezdu na osam bodova.

Ekipa Partizana je u 27. kolu JSL golom Nikole Ninkovića savladala veoma nezgodni Spartak iz Subotice rezultatom 1:0 (0:0). Ovo je bila 20. pobeda crno-belih u šampinatu, pa izabranici Zorana Milinkovića sada imaju 66 bodova, čak osam više od Crvene zvezde, koja ima utakmicu manje.

Domaćin je bio bolji i nadmoćniji najvećim delom utakmice, stvorio je mnogo povoljnih šansi, a u završnici je viđena prava opsada Spartakovog gola. Konačno, posle kornera i reakcije Brašanca, Ninković je pogodio mrežu za veliko slavlje Partizanovih navijača (njegov gol možete videti OVDE). Spartak je 14. porazom ove sezone ostao pretposlednji na tabeli i predstoji mu grčevita i neizvesna borba za opstanak. Borac je kod kuće u Čačku pobedio Pazarce golom u Živkovića iz penala u 59. minutu.

TOK MEČA:

Utakmica je počela u solidnom tempu, prvo je Grbić u petom minutu zapretio odličnim udarcem sa nekih 13, 14 metara, ali je Ivković vrhovima prstiju izbio loptu u korner. Odmah su odgovorili gosti već u osmom minutu. Kapiten Torbica je sjajno prošao po desnom boku, centrirao na ivicu šesnaesterca, ali je Maksimović šutirao visoko preko prečke. Nije mnogo prošlo, a "golubovi" su još jednom poleteli u kontru ka golu lidera prvenstva. Maksimović je ovoga puta bio incijator akcije, dodao do mladog Ivanovića, koji je tukao u rogalj gola Živkovića, ali lopta je na olakšanje domaćih navijača prohujala pored desne stative. Treću priliku u samo pet minuta za Spartak imao je Stefan Ilić, koji je lukavo gađao donji levi ugao, ali je Živković spretno odbranio.

Petar Grbić
Petar Grbić / Izvor: MN Press

Moglo je da bude veoma nezgodno u 22. minutu za Subotičane, posle oštrog centaršuta Grbića sa levog boka, a lopta se veoma nezgodno odbila ispred Mirkovića, ali na sreću Subotičana, rezultat je ostao neopromenjen. Do kraja poluvremena, izdvajamo šansu Stefana Babovića koji je sa 18 metara tukao ka mreži Mirkovića, ali je Kovačević odbio tu loptu u korner.

Volkov je sjajnim uklizavanjem u petercu spasao Partizan u 53. minutu. Lopta je odjednom stigla do Ivanovića, koji se spetljao ispred gola, propustio priliku da uputi udarac ka golu Živkovića, pa je desno krilo crno-belih na vreme stigao da interveniše. Mogli su domaći do vođstva već u sledećem napadu, ali udarci Drinčića i Andrije Živkovića nisu ozbiljnije ugrozili Mirkovića. Nedugo potom, Milinković pravi prvu izmenu na susretu. Saša Ilić menja Petra Grbića.

U 61. minutu i druga izmena u redovima Partizana. Teren je napustio Ivan Šaponjić, a umesto njega ušao je Nemanja Kojić. Partizanov bombarder Nikola Drinčić mogao je u 72. minutu da pripreti iz sjajne pozicije sa oko 20-ak metara, ali je njegov udarac otišao daleko preko gola. Živković je u 75. minutu zatresao mrežu Mirkovića, na fantastičnu asistenciju Drinčića, ali se ipak našao u nedozvoljenoj poziciji, pa je rezultat ostao 0:0. Najbolju šansu na utakmici propustio je Nemanja Kojič u 77. minutu, kada se našao sam pred golom Subotičana, prevario golmana sjajnom fintom, ali je njegov šut završio na spoljnom delu mreže gostiju. Napadao je Partizan ka golu gostiju, a odbranu Subotičana konačno je slomio rezervista Nikola Niković golom u 90. minutu susreta.