17°C
23.05.2024.
117.1121
108.1667

JSL: Čukarički siguran, Frajdej pretekao Škuletića, Spartak do pobede u poslednjem minutu, Vojvodina sigurna protiv Rada!

13.05.2015. 17:55
Patrik-Frajdej
Patrik-Frajdej / Izvor: MN Press

U preostala dva kola žestoku borbu za opstanak vodiće Donji Srem, Voždovac, Spartak i Napredak.

Posle pobede nad Crvenom zvezdom, fudbaleri Čukaričkog osvojili su sva tri boda i na gostovanju u Jagodini. Bez obzira na to što se od prvog minuta vodila velika borba na svim delovima terena, "brđani" su ipak uspeli da pronađu put do gola Perića i zasluženo slave. Igrao se 71. minut kada je Stojković poslao idealnu loptu u srce šesnaesterca gde je Stojiljković bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Goleada u Lučanima u kojoj je Mladost dočekala OFK Beograd pripala je domaćoj ekipi 4:2. Dvostruki strelac za domaćina bio je Jovanović a u pogotke su se upisali i Tešić i Frajdej koji je svojim golom na listi strelaca pretekao Petra Škuletića.

U derbiju začelja Spartak je u poslednjim sekundama stigao do tri boda protiv Donjeg Srema u meču gde je viđeno čak pet pogodaka (3:2). Veoma važnu pobedu timu iz Subotice obezbedio je Lazarević u nadoknadi vremena sa bele tačke, što je bio ukupno drugi penal za "golubove" s obzirom na to da je uspešno najstrožu kaznu realizovao i Torbica u 78. minutu.

"Minimalnu" pobedu ostvario je Novi Pazar koji je zadao novu glavobolju ekipi Voždoca, a sa 1:0 slavio je i Radnički koji je u Nišu pobedio Borac.

U poslednjem meču 28. kola Vojvodina je u Novom Sadu savladala Rad sa 2:0. Golove za domaću ekipu postigli su Ivanić u 18. minutu i Makarić desetak minuta pre kraja meča. Ovom pobedom Novosađani su na tabeli pretekli Novi Pazar i trenutno su na četvrtoj poziciji.