25.10.2014. 19:43 21:46
Nejc Pečnik proslavlja gol protiv Donjeg Srema
Nejc Pečnik proslavlja gol protiv Donjeg Srema / Izvor: MN Press

Gol odluke postigao Nejc Pečnik iz penala.

Crvena zvezda je pobedila posle dve utakmice posta, ali su tri osvojena boda jedina pozitivna stvar koja se dogodila crveno-belima u meču 10. kola Jelen Superlige sa Donjim Sremom, 1:0 (1.0). Crveno-beli su očigledno i dalje u krizi i pitanje je kako bi se proveli i u večerašnjoj utakmici da nisu postigli gol „na vreme“ iz jedanaesterca.  Duel crveno-belih i tima iz Pećinaca kasnio je 20-ak minuta zbog nestanka električne energije na stadionu zbog kvara na obližnjoj trafostanici.

Promešao je trener Zvezde Nenad Lalatović karte posle poraza od Partizana, zaigrao je sa dva napadača Rakićem i Despotovićem, ali su ataci domaćina bili jalovi.  Crveno-beli su zaigrali nešto konkretnije tek od sredine prvog poluvremena. Sudija Đokić mogao je da pokaže na belu tačku prvo u 26. minutu kada je oboren Bosančić sa leđa, a na ovaj potez odlučio se sedam minuta kasnije, pošto je Prljević igrao rukom u šesnaestercu.

Navijači Crvene zvezde na utakmici sa Donjim Sremom
Navijači Crvene zvezde na utakmici sa Donjim Sremom / Izvor: MN Press

Siguran realizator sa bele tačke bio je Nejc Pečnik. To je praktično bilo sve od domaćina, koji je primio gol u finišu prvog poluvremena, ali su arbitri pokazali da je strelac Darko Spalević, inače bivši napadač crveno-belih, bio u nedozvoljenoj poziciji.

Uspeo je branilac titule da u drugom delu sačuva vođstvo, ali osim dobrih partija mladog Mihajla Ristića  trener Nenad Lalatović nema sa čime da se podiči posle sedmog trijumfa u šampionatu.

Dešavanja sa stadiona Crvene zvezde mogli ste da pratite uživo na Srbijadanas.com.

Crvena zvezda - Donji Srem 1:0

STADION: Crvene zvezde.

GLEADALACA: 6.830.

STRELAC: Pečnik u 35. iz penala.

SUDIJA: Nenad Đokić.

ŽUTI KARTONI: Đorđević (Crvena zvezda) - Prljević, Stanisavljević, Abubakari (Donji Srem).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Pečnik, Pavićević, Lazić, S. Đorđević, Bosančić (od 65. Avramovski), Ristić, Lazović, Katai (od 81. Jović), Despotović (od 46. Grujić), Rakić.

DONJI SREM: Belić, Lakićević, Prljević, Lakić-Pešić, Punoševac, Bukorac (0d 50. Grujičić), Abubakari, Zec (od 68. Beljić), Stanisavljević, Krunić, Spalević.

90+2 - Pritisak gostiju u nadoknadi vremena, bez rezultata. Kraj utakmice.

90. minut - Soloprodor Grujića, udarac levom nogom sa 20-ak metara, ali pored gola.

80. minut - Rakić i Lazović izveli su lepu akciju, centarfor Zvezde je šutirao glavom, ali je Belić odlično intervenisao.

65. minut - Velika šansa za Donji Srem. Stanisavljević je ušao u kazneni prostor, izbio sam pred Rajkovića iskosa sa desne strane, ali je golman Zvezde odlično skratio ugao i izbacio loptu u korner.

Napadač Crvene zvezde Đorđe Rakić
Napadač Crvene zvezde Đorđe Rakić / Izvor: MN Press

55. minut - Katai je ušao u kazneni prostor sa levog boka, ali je njegov udarac izblokiran.

44. minut - Poništen je gol Spalevića zbog ofsajda.

41. minut - Odličan pokušaj Bosančića iz daljine, Belić je jedva ukrotio udarac Zvezdinog veziste.

35. minut - GOOOOL, 1:0 - Pečnik siguran realizator, iako je golman Belić pogodio da će Slovenac šutirati u donji desni ugao.

33. minut - Penal za Zvezdu! Rakić je šutirao, lopta je pogodila Prljevića u ruku, a sudija Đokić je pokazao na belu tačku.

28. minut - Stadionom Crvene zvezde odjekuje "Tole, lopove". na račun predsednika FSS Tomislava Karadžića.

26. minut - Bosančić je bio u naletu po desnom boku, a u kaznenom prosotru sa leđa ga je odgurnuo Punoševac. Nema penala!

23. minut - Dobar pregled lopte Bosančića, lopta je otišla ma bok do Lazovića, ali je kapiten Zvezde u ovoj utakmici očajno centrirao.

19. minut - Opasan napad gostiju po desnom boku, lopta je došla do Spalevića u srcu kaznenog prostora, ali je iskusni napadač promašio loptu.

12. minut - Gosti iz Pećinaca igraju otvoreno, lopta je često pred kaznenim prostorom crveno-belih.

7. minut - Prva šansa na utakmici i to za Donji Srem. Stanisavljević je šutirao pravo u dobro postavljenog Rajkovića.

Utakmica je počela sa zakašnjenjem od 20 minuta zbog problema sa električnom energijom.