JSL: Prvi poraz Partizana, Jovančić srušio lidera

26.10.2014. 17:00 19:19
Fudbaleri Jagodine
Fudbaleri Jagodine / Izvor: MN Press

Domaći tim naneo lideru na tabeli prvi poraz u istoriji na stadionu u Jagodini i prvi u ovogodišnjem šampionatu, golom bivšeg fudbalera crno-belih Vladimira Jovančića u 55. minutu susreta.

Fudbaleri Jagodine savladali su ekipu Partizana rezultatom 1:0 (0:0) u poslednjem meču desetog kola jelen Superlige.

Domaći su zabeležili istorijski trijumf protiv crno-belih, pošto do ovog susreta nikada nisu uspeli da savladaju Partizan u Jagodini. Gol odluke postigao je bivši fudbaler crno-belih Vladimir Jovančić u 55. minutu susreta.

Na gradskom stadionu pod Đurđevim brdom viđena je veoma slaba igra u prvih 45 minuta, iako je ovaj susret trebalo da predstavlja derbi meč kola. Domaći su od starta pokazali da će biti „tvrd orah“ lideru na tabeli. Prvih dvadesetak minuta pružili su bolju partiju, da bi Partizan tek posle toga zaigrao nešto bolje, ali daleko od prepoznatljivog. Slab meč u prvom poluvremenu nije doneo nijednu pravu šansu, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

U nastavku je Partizan zaigrao znatno bolje i odlučnije, ali su prave prilike usledile tek nakon šoka koji su crno-beli doživeli u 55. minutu. Slabo boksovanje Lukača, iskoristio je Đurić koji je poslao oštru loptu u peterac, a  na pravom mestu našao se Jovančić za 1:0.

Detalj sa meča desetog kola JSL između Jagodine i Partizana
Detalj sa meča desetog kola JSL između Jagodine i Partizana / Izvor: Foto: fkpartizan.rs

Crno-beli pokušali su da stignu do izjednačenja, ali neverovatan promašaj Grbića, samo šest minuta kasnije, kao da je najavio da do njega neće doći. Ređale su se prilike pred golom Đuričića, u šansama su bili Marković, Živković, Drinčić... ali gola nije bilo. Dobru priliku imao je na drugoj strani i Jovančić, da drugim pogotkom reši pitanje pogotka, ali iako je nije iskoristio, domaći su uspeli da sačuvaju vođstvo i stignu do velike pobede protiv renomiranog protivnika.

Trijumfom Jagodine i prvim porazom Partizana u šampionatu, šampionska trka postaje veoma zanimljiva, pošto je posle ovog kola novi lider na tabeli Vojvodina sa 25 bodova. Crno-beli su drugi sa bodom manje uz meč manje, dok je treća Crvena zvezda sa 23.

Partizan će priliku da se vrati na čelo tabele imati već u sredu kada se u odloženom susretu sedmog kola sastaje sa ekipom OFK Beograda.

JSL, 10. kolo: JAGODINA - PARTIZAN 1:0 (0:0)

Stadion: pod Đurđevim brdom.

Sudija: Aleksandar Vasić

Strelci: Jovančić 55.

JAGODINA: Đuričić, Milinković, Mihajlović, Gašić, Ilić, Mitošević, Cvetković, Arsenijević, Đurić, Lepović, Jovančić (Šušnjar 80). Trener: Simo Krunić.

PARTIZAN: Lukač, Stevanović, Ilić, Stanković, Volkov, Drinčić, Grbić (Živković 62), Marković (Ninković 68), Ilić, Lazović, Škuletić. Trener: Marko Nikolić.

Tekstualni prenos meča Jagodina - Partizan mogli ste da pratite na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

90+6. minut - KRAJ SUSRETA! Prvi trijumf Jagodine protiv Partizana na domaćem terenu u istoriji.

90+3. minut - Đurić u kontri, ali se očigledno umorio pošto je vukao loptu dobrih 50-ak metara, pa su domaći propustili priliku da dupliraju prednost. Na drugoj strani Ninković je šutirao dobro, ali lopta odlazi malo iznad gola.

90+1. minut - Pet minuta nadoknade.

90. minut - Drinčić je šutirao sa šesnaest metara, Đuričić ne uspeva da uhvati loptu, ali stiže da ponovo interveniše pre Danka Lazovića.

88. minut - Martinović menja Cvetkovića.

83. minut - Kakav udarac Drinčića! Gužva pred golom Partizana, lopta je izbačena iz šesnaesterca, Drinčić ju je sačekao na 20-ak metara od gola, sjajno šutirao, ali lopta koju su svi samo pogledom otpratili, završava na stativi. Kakva sreća za nepomičnog Đuričića.

80. minut - Šušnjar menja strelca jedinog gola Jovančića.

76. minut - Sjajna prilika za domaće! Lepović je dobro povukao kontru, ali je, činilo se, kasno proigrao Jovančića. Ipak, uspeva da ga uposli, napadač "ćurana" našao se u odličnoj šansi, ali je prekomplikovao, pa je Stevanović sjajno uklizao i izblokirao taj udarac.

70. minut - Živković se iznenada našao u šansi pred golom Jagodine, posle slabe intervencije odbrane domaćih, ali se nije najbolje snašao na 2-3 metra od gola, kao da se nije nadao lopti.

68. minut - Druga izmena u Partizanu. Ninković menja Markovića.

62. minut - Posle kornera usledio je dobar udarac Markovića sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila u glavu jednog od domaćih fudbalera i otišla u novi korner.

62. minut - Živković menja indisponiranog Grbića.

61. minut - Neverovatan promašaj Grbića! Mihajlović je kardinalno pogrešio pred svojim šesnaestercem, predao Grbiću, koji je sam, oči u oči sa Đuričićem, šutirao pored gola.

55. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Cvetković je centrirao sa desne strane, Lukač slabo izboksovao, opta je otišla na potpuno suprotnu stranu gde ju je oštro u peterac, po zemlji poslao Đurić, a na pravom mestu našao se Jovančić i doveo domaćina u vođstvo!

46. minut - Počeo je drugi period igre.

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Slab fudbal u Jagodini. Domaćin je bio nešto bolji u dvadesetak minuta, Partizan u nastavku, ali pravih prilika nije bilo.

41. minut - Saša Ilić upošljava Škuletića koji iskosa sa leve strane, pod pritiskom jednog od odbrambenih fudbalera Jagodine iz okreta šutira pored gola.

34. minut - Škuletić je mogao da stigne u šansu, ali je komplikovao pred golom domaćina, koji je pokušao da iznese loptu, ali je nedovoljno brzo odigrao kontranapad, pa je solidna propala prilika da ugrozi gol Lukača.

29. minut - Dubinsku loptu u kazneni prostor Lepović zahvata loptu naizgled traljavo, ali njegova parabola umalo da završi u golu Lukača. Ipak, ona odlazi nekoliko desetina centimetara pored druge stative.

23. minut - Napad crno-belih, centaršut sa desne strane, Gašić nije najbolje izbacio loptu glavom, ona pada na volej Lazoviću koji sa ivice kaznenog prostora šutira nedovoljno snažno, pa Đuričić lagano hvata loptu.

Slaba poseta na gradskom stadionu u Jagodini. Tek oko 2.000 gledalaca se okupili pod Đurđevim brdom. Da li je u pitanju hladno vreme ili cene karata čije su se cene kretale od 200 do 500 dinara, tek gostovanje vicešampiona Srbije na Belici prati premalo publike.

Nešto konkretniji napadi domaćina u uvodnih dvadeset minuta igre. Ipak, prilika još uvek nema u većoj meri.

14. minut - Akcija Jagodine, centaršut sa leve strane Stevanović slabo izbacuje, lopta pada pravo na nogu Đuriću koji sa nekih 15 metara šutira snažno, ali Lukač uspeva da odbije loptu u korner.

Početno ispitivanje snaga, bez ozbiljnih prilika.

4. minut - Vladimir Ilić greši pred svojim šesnaestercem i predaje loptu svom prezimenjaku Saši, koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola. Prva prilika za Partizan.