JSL: Kojić pogađao, Partizan pobedio! (VIDEO)

07.03.2015. 18:54
Nemanja Kojić
Nemanja Kojić / Izvor: Tanjug

Crno-beli savladali Donji Srem sa 2:1.

Da je treća sreća, pokazali su i fudbaleri Partizana koji su posle dva remija zabeležili prvu prolećnu pobedu. U više nego interesantnom susretu crno-beli su u Novom Sadu savladali Donji Srem sa 2:1. Dvostruki strelac za ekipu iz Humske bio je Nemanja Kojić dok je utešni pogodak za ekipu iz Pećinaca postigao iskusni Darko Spalević.

Od prvog sudijskog zvižduka igrači Partizana su pokazali jasnu želju za pobedom. Izabranici Marka Nikolića krenuli su silovito i odlučno, a mogli su da povedu već u 3. minutu kada je lopta stigla do Ninkovića koji je sa svega desetak metara šutirao pravo u Belića. Sjajne šanse da dovedu crno-bele do vođstva propustili su Babović i Volkov ali mreža domaćih mirovala sve do 35. minuta. Tada je Ninković prošao po levoj strani, Belić je krenuo da ga blokira ali je Partizanov vezista loptu dodao do Kojića kome nije bilo teško da je prosledi u praznu mrežu. Do odlaska na odmor domaćini su imali priliku da poravnaju rezultat, ali je šut Obuobija blokirao Bandalovski.

Drugi deo igre crno-beli su otvorili šansom, ali je posle dodavanja Grbića kapiten Ilić šutirao preko gola. U nastavku domaćini su odlučnije krenuli ka golu Živkovića i propustili su sjajnu šansu kada je lopta posle šuta Spalevića završila pored gola. Igrao se 74. minut kada je posle asistencije Volkova, Kojić drugim pogotkom na meču udvostručio prednost crno-belih. Samo što se stišala radost oko pogotka, Spalević je nakon odbitka poslao prelepim udarcem poslao loptu u mrežu i vratio rezultatsku neizvesnost u meč. Crno-beli su mogli i do trećeg gola ali je projektil Drinčića u 83. minutu Belić uspešno zaustavio. U 90. minutu u centru pažnje bio je golman crno-belih Živković koji je maestralno intervenisao posle odličnog pokušaja Josimova.

Do kraja susreta domaćini su na sve načine pokušavali da stighnu do drugog izjednačujućeg gola ali su se po isteku 90. minuta ipak radovali crno-beli.

DONJI SREM – PARTIZAN 1:2

STRELCI: Kojić u 35, 74, Spalević 78. minutu.

STADION: "Karađorđe" Novi Sad

GLEDALACA: 5000

DONJI SREM: Belić, Josimov, Košutić (od 69. Stanković), Abubakar, Prljević, Obuobi, Jelić, Vukobrat, Spalević, Lakićević, Šarac.

PARTIZAN: Živković, Bandalovski, Volkov, Ilić Branko, Balažic, Drinčić, Babović, Grbić, Ilić Saša (od 78. Živković), Ninković (od 69. Ninković), Kojić (od 90. Šaponjić).