109.2537

JSL: Partizan startovao šampionski, pola sata i Božinov dovoljni za prve bodove

17.07.2015. 22:03
Fudbaleri Partizana slave gol Andrije Živkovića u meču 1. kola JSL
Fudbaleri Partizana slave gol Andrije Živkovića u meču 1. kola JSL / Izvor: MN Press

Crno-beli u odbranu titule krenuli ubedljivim trijumfom nad povratnikom u superligaško društvo, Metalcem iz Gornjeg Milanovca.

Fudbaleri Partizana trijumfalno su krenuli u odbranu titule. Crno-beli su u prvom kolu nove sezone Superlige Srbije na domaćem terenu savladali povratnika u elitno takmičenje Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 4:0 (3:0).

Prvak države je lagano stigao do prvog trijumfa na startu sezone, a ceo posao rešio je u prvih pola časa igre, tokom kojih je zahvaljujući veoma raspoloženom Valeriju Božinovu stigao do kapitalne prednosti (više o njegovom učinku u prvom poluvremenu pogledajte OVDE). Bugarin je već u 15. minutu asistirao kod vodećeg gola "zlatnog momka" iz Novog Zelanda Andriju Živkovića, prvog u novoj sezoni JSL (taj pogodak možete pogledati OVDE).

Detalj sa meča Partizan - Metalac
Detalj sa meča Partizan - Metalac / Izvor: MN Press

Samo tri minuta kasnije i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Vojvodine Abubakar Oumaru postigao je prvi gol u zvaničnim mečevima za svoj novi klub, takođe posle dodavanja bugarskog reprezentativca, koji se i sâm zatresao mrežu Belića u 30. minutu. Partizan je bio dominantan tokom najvećeg dela meča, gosti su se opredelili na defanzivnu taktiku i pokušaje iz kontranapada, ali je taktika Nenada Vanića "pala u vodu" već nakon tih pola časa igre.

U nastavku je viđen prilično mirniji fudbal, povratnik u elitno društvo pokušao je da ublaži poraz, dok je i tim Zorana Milinkovića "povukao ručnu" i u nastavku tek jednom uspeli da zatresu mrežu gostiju, preko u ovom meču rezerviste Saše ilića koji je u nadoknadi meča lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio gol nemoćnog Belića.

Fudbaleri Partizana slave gol Saše Ilića u meču 1. kola JSL sa Metalcem
Fudbaleri Partizana slave gol Saše Ilića u meču 1. kola JSL sa Metalcem / Izvor: MN Press

Time su crno-beli na najbolji mogući način otvorili novu sezonu u pokušaju da stignu do rekordne 27. titule šampiona i na najbolji mogući način najavili revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv gruzijskog Dila Gorija.

JSL, 1. kolo: PARTIZAN - METALAC 4:0 (3:0)

Stadion: Partizana.

Sudija: Milan ilić.

Strelci: 1:0 A. Živković u 16. minutu, 2:0 Oumaru u 19, 3:0 Božinov u 30, 4:0 S. Ilić u 90+1. minutu.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vuklićević, Balažic, Ćirković, Petrović, Babović (od 79. Lukić), Brašanac, Jevtović, A. Živković (od 71. Trujić), Oumaru (od 71. S. Ilić), Božinov. Trener: Zoran Milinković.

METALAC: Belić, Nikodijević, Otašević, Sedlar, Rnić, Panić (od 66. Ivanović), Dimitrijević, Bukorac, Merdović (od 56. Brkić), Mladenović, Đenić (od 76. Milovanović). Trener: Nenad Vanić.

Više o ostalim parovima 1. kola Superlige Srbije, kao i drugom meču uvodnog dana novog šampionata između čačanskog Borca i niškog Radničkog pročitajte OVDE.