JSL: Partizanov "poker" na Banjici

31.08.2014. 17:31 18:56
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
I posle derbija na Banjici, crno-beli ostaju ekipa sa najviše postignutih golova od početka prvenstva. Škuletić, Lazović i Fofana tvorci nove pobede.

Fudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita i u derbiju 4. kola Superlige savladali Rad sa 4:0. Da bi fudbalska predstava bila kompletna falili su navijači, ali prazne tribine nisu uticale na manju motivaciju crno-belih. Od prvog minuta na terenu se vodila velika borba za svaku loptu. Očekivano Partizan je preuzeo kontrolu igre i imnao je više lopte u nogama, ali se „građevinari“ nisu predavali. U nekoliko navrata kretali su hrabro napred, pretili ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Lukača.

0:1 - ŠKULETIĆ - 24. minut - Fudbaleri Rada ostavili su slobodan prostor Lazoviću koji je to znalački iskoristio, poslao loptu po zemlji do Škuletića koji je zakucao u mrežu.

Primljeni pogodak nije mnogo poremetio domaćina, koji je hrabro krenuo u nastavak borbe. Sa druge strane crno-beli su na krilima vodećeg gola nastavili u istom ritmu i ubrzo stigli do novog gola.

0:2 - Lazović - 43. minut - Više nego komična situacija. Grbić je uposlio Lazovića koji lagano šutira ali golman Rada katastrofalno reaguje, lopta mu prolazi kroz ruke i noge i završava u golu.

Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: MN Press

Desetak minuta po početku drugog dela, crno-beli su povećali prednost i do kraja utakmice samo je bilo pitanje sa koliko postignutih golova će Partizan napustiti Banjicu.

0:3 - LAZOVIĆ - 58. minut - Škuletić je prošao po strani, dodao loptu do slobodnog Lazovića kome nije bio problem da je smesti u mrežu.

Tačku na rezultat i pobedu Partizana stavio je Fofana nekoliko minuta pre kraja susreta.

0:4 - FOFANA - 86. minut - Živković je prošao po strani dodao loptu do Ninkovića, koji je znalački uposlio Fofanu koji je šalje u mrežu.

Ovom pobedom crno-beli su potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi i golgeterskoj seriji. Na najbolji mogući način vratili su se sa evropskog na superligaški kolosek.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

STRELCI: 0:1 Škuletić u 24, 0:2 Lazović u 43, 0:3 Lazović u 58, 0:4 Fofana u 86. minutu.

STADION: Rada

ŽUTI KARTONI: Gnjatić, Veselinović (Rad.)

RAD: Jovanović, Denić, Jelić, Gnjatić (Simić), Raspopović, Milošević (Stančeski), Rodić, Perović, Bajić, Veselinović (Mihajlović), Marković.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Petrović, Stanković, B. Ilić, Brašanac, Marković, A. Živković, Grbić (Pantić), Lazović (Fofana), Škuletić (Ninković).

IGRAČ UTAKMICE: Danko Lazović (Partizan).

UTAKMICA JE ZAVRŠENA ... NOVA POBEDA PARTIZANA

Do kraja susreta Partizan je postigao još jedan pogodak, ali je gol Fofane poništen zbog ofsajda.

0:4 - GOOLL - FOFANA - 86. minut - Živković je prošao po strani dodao loptu do Ninkovića, koji je znalački uposlio Fofanu koji je šalje u mrežu.

83. minut - Petar Jelić je ponovo opasan po gol Partizana, ovoga puta crno-bele je spasila stativa.

77. minut - Sjajna prilika za Rad. Jelić je iskoristio slobodan prostor uputio udarac, ali je lopta prošla pored gola skamenjenog Lukača.

70. minut - Nova prilika za Partizan, ali Škuletić šutira pored gola.

62. minut - Sjajna prilika za Partizan. Lazović je ponovo prošao po strani, uposlio Škuletića koji sa svega tri metra glavom šalje loptu pored gola.

0:3 - GOOLL - LAZOVIĆ - 58. minut - Škuletić je prošao po strani, dodao loptu do slobodnog Lazovića kome nije bio problem da je smesti u mrežu.

51. minut - Sjajna prilika za Rad. Konfuzija i greške u odbrani crno-belih, lopta se odbila do Veselinovića koji sa svega tri metra šutira preko gola.

0:2 GOOLL - Lazović - 43. minut - Više nego komična situacija. Grbić je ostavio loptu do Lazovića ovaj lagano šutirao ali je lopta prošla kroz ruke a potom i noge golaman Jovanovića i završila u golu.

34. minut - Težište igre prebačeno je na polovinu domaćina, koji svoje šanse strpljivo vreba iz prekida i kontri.

24. minut - Zapretio je Rad preko Veselinovića ali je njegov šut zaustavio Lukač.

0:1 - GOOLL - ŠKULETIĆ - 24. minut - Fudbaleri Rada ostavili su slobodan prostor Lazoviću koji je to znalački iskoristio, poslao loptu do Škuletića kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

22. minut - Partizan je preuzeo inicijativu, više se igra na polovini domaćina, ali bez ozbiljnijih šansi pred golom "građevinara".

11. minut - Od prvog sudijskog zvižduka velika, bezrezervna borba na terenu. Obe ekipe krenule su otvoreno sa jasnom željom da što pre stignu do gola. Zapretio je Lazović ali je lopta otišla pored gola, a sa druge strane zapretio je Jelić ali je šutirao preko gola.