Zvezdin remi sa "fenjerašem"

22.11.2014. 12:41 15:00
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Aktuelni šampion Srbije, odigrao je bez golova sa poslednjeplasiranim Radničkim. Crveno-beli nisu uspeli da iskoriste ni jednu od sijaset šansi, a od 52. minuta morali su da igraju i sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Planića.

Fudbaleri Crvene zvezde sa gostovanja u Kragujevcu vraćaju se sa samo jednim osvojenim bodom. Izabranici Nenada Lalatovića odigrali su bez golova sa aktuelnim "fenjerašem" Radničkim. Crveno-beli su od prvog minuta krenuli odlučno, kontrolisali igri i stvorili sijaset šansi ali ni jedna lopta nije završila u mrežu Trifunovića. U nekoliko navrata prečka i stativa spašavale su gol domaćina, a crveno-beli su pokazali da je njihova najveća boljka i dalje realizacija. Sa druge strane domaćini su se hrabro borili, pružali dostojan otpor čak i nekoliko puta zapretili. Na kraju susreta, Zvezdini igrači pognute glave napustili su borilište, dok su se domaćini radovali podeli plena.

Od 52. minuta crveno-beli su imali igrača manje s obzirom na to da je zbog direktnog crvenog kartona put svlačionice morao Bogdan Planić.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Bonsu, Kovačević, Jašić, Bubanja, Rosić, Arsić, Vidović (od 67. Vusljanin), Tiodorović (od 75. Miljuš), Milovanović (od 90. Janković).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Lazić, Mijailović, Planić, Rakić, Lazović, Pečnik, Pavićević, Bosančić (od 78. Jović), Ristić, Kovačević (od 46. Katai).

PRENOS MEČA UŽIVO MOŽETE PRATITI NA PORTALU SRBIJA DANAS

UTAKMICA JE ZAVRŠENA .... CRVENA ZVEZDA I RADNIČKI PODELILI BODOVE ...

87. minut - Crvena zvezda konstantno napada, preti ali bez većih opasnosti pred golom Trifunovića.

78. minut - Sjajna prilika za Milovanovića, ali siguran Rajković.

68. minut - Potpuni pritisak Crvene zvezde. Mnogo konkretniji u drugom poluvremenu. Pokušava Katai ali Trifunović odbija loptu posle čega ona udara u prečku. Odmah sjajna šansa na drugoj strani, Milovanović i Vusljanin povukli su kontru prešli Rajkovića, ali siguran pogodak spašava Pavićević.

64. minut - Nova sjajna prilika za Crvenu zvezdu. Dobar centaršut Mijailovića, nova prilika za Rakića, ali bez pogotka. Već u sledećem napadu Pečnik pokušava, ali Trifunović siguran.

60. minut - Bila je prilika za Crvenu zvezdu. Mijailović je uposlio Rakića koji je sa tri metra šutirao preko gola. Ali neposredno pre toga sudija je podigao zastavici i signalizirao ofsajd poziciju.

56. minut - Lazović je idealno centrirao, na drugoj stativi bio je Pečnik koji je sa desetak metara glavom poslao loptu preko gola.

52. minut – Crvena zvezda nastavlja meč sa igračem manje. Posle starta nad Milovanovićem zbog sirektnog crvenog kartona Planić je morao put svlačionice.

48. minut - Gurnuo je loptu Bosančić, Rosić ga je oborio. Iz slobodnog udarca je pokušao Katai ali preko gola.

46. minut - Zvezda je krenula silovito od prvog minuta nastavka. Nastavljaju crveno-beli da kontrolišu loptu i prete.

POLUVREME

44. minut - Najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Ristić je dao idealan pas Rakiću koji je izašao sam pred golmana i sa svega pet metara pogodio prečku.

41. minut - Arsić je pokušao iz slobodnog udarca ali lopta završava pored gola.

28. minut - Mijailović je idealno centrirao, ali Bosančić u petercu nije uspeo da zahvati loptu glavom.

25. minut - Uroš Vidović se oprobao, ali je lopta završila pred stative.

18. minut - Sve veći pritisak na poslednju liniju Radničkog. Prodor Lazovića po desnoj strani, lopta na peterac, ali Terzić - bar nam se tako učinilo - još jednom siguran

17. minut - Lazović je idealno centrirao, Lazić je zakačio loptu ali je Terzić uspeo glavom da izbaci loptu u korner iz koga crveno-beli nisu bili opasni.

12. minut - Opasnost ispred gola Rajkovića. Arsić je centrirao, ali je posle gužve u šesnaestercu lopta otišla u gol aut. Domaći igrači tražili su penal ali je sudija Grujić procenio da ga nije bilo.

6. minut - Dobar početak domaće ekipe. Vodi se borba na sredini terena, još uvek bez pravih šansi.

3. minut - Prva solidna šansa šansa za domaćina, ali lopta završava pored gola.

Utakmici je prethodnio minut ćutanja za ubijenog navijača Crvene zvezde. Na delu tribine gde su smešteni navijači crveno-belih raširen je transparent sa imenom preminulog mladića.