16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

KAKAV DEBI: Džerard novi početak krunisao golom i asistencijom, Robi Kin nastavlja da "melje" (VIDEO)

18.07.2015. 16:17
Stiven Džerard proslavlja debitanstski gol za Los Anđeles Galaksi
Stiven Džerard proslavlja debitanstski gol za Los Anđeles Galaksi / Izvor: Tanjug
Legenda Liverpula imala je sjajan debitantski nastup u MLS ligi.

Kakav novi početak! Stiven Džerard imao je izvanredan debi za Los Anđeles Galaksi u MLS ligi, pošto je u pobedi svog novog kluba nad San Hozeom od 5:2 zabeležio gol i asistenciju, a učestvovao je i akciji prilikom postizanja još jednog pogotka "galaktičara".

Legenda engleskog Liverpula je u prvom zvaničnom meču od prelaska sa "Enfilda" u "Grad anđela", postigao izjednačujući gol za 2:2 u 37. minutu. Samo osam minuta ranije fauliran je u kaznenom prostoru gostiju, a Robi Kin je sa bele tačke pokrenuo preokret domaćina posle šokantnih 0:2 nakon 25 minuta igre.

I u drugom poluvremenu veoma zapažen na terenu bio je nekadašnji tandem "crvenih" sa Mersisajda. Džerard je u 64. minutu izveo slobodan udarac, a Kin je sproveo loptu u mrežu, da bi u 79. minutu popularni Stivi Dži oštećen za još jedan pogodak, pošto sudija nije sačekao i dozvolio prednost, posle faula nad Husidićem, već je odmah pokazao na belu tačku,iako je u nastavku akcije Džerard ponovo pogodio mrežu. Siguran izvođač bio je ponovo Robi Kin čime je kompletirao het-trik i potvrdio sjajnu formu i u svojoj 36. godini, pošto je pre manje od nedelju dana zabeležio isti učinak (više o tome pogledajte OVDE).