KLS: Partizan umirio "pantere" tek u poslednjoj deonici

25.05.2015. 21:04
Edo Murić
Edo Murić / Izvor: MN Press

Košarkaši crno-belih stigli do devete pobede u šampionatu.

Ekipa Partizana ostvarila je i devetu pobedu u domaćem šampionatu, pošto je na svom parketu bila bolja od FMP-a 81: 67 (23:14, 19:24, 23:18, 16:11) . U narednom kolu, izabranici DUška Vujoševića putuju u Valjevo, gde će ih ugostiti Metalac.

Ekipa iz Železnika dosta bolje otvorila je utakmicu i stekla startnu prednost od 4:0 i 7:2, međutim Partizan se veoma brzo konsolidovao i pre svega preko raspoloženog Eda Murića, koji je zabeležio čak 11 poena u prvoj deonici, otišao na prvi dvominutni odmor sa prednošću od 23:14. U drugoj četvrtini, odličnim prodorom Aleksandra Pavlovića, Partizan je na pet minuta pre kraja otišao na najvećih +14 i činilo se da će rutinski završiti poluvreme. Međutim, gosti iz Železnika serijom 14:4, stižu na samo četiri poena zaostatka (38:34). Crno-beli nisu imali rešenja za raspoloženog Čovića, koji je pogodio nekoliko bitnih trojki u drugom periodu. Apić je odličnu asistenciju upravo prvog pleja ekipa Milana Gurovića, postavio konačnih 42:38 za domaćina u prvom poluvremenu.

Treća četvrtina obilovala je nervoznom igrom na obe strane, a posle poena Strahinje Micovića, FMP stiže do najmanjeg deficita od starta susreta (57:54). Ipak, dobrom igrom u odbrani, pre svega Milosavljevića i Daloa, aktuelni šampion Srbije odlazi na poslednji odmor sa prednošću od 65:56.

U poslednjoj deonici došlo je do koškanja Čovića i Murića, a Partizanov Slovenac tražio je nesportsku grešku pleja gostiju. U narednom napadu, Murić sjajno kuca za najvećih +15 (75:60), pa je do kraja samo održavao prednost.

PARTIZAN: Pavlović 9, Tepić 4, Murić 17 (8sk), Marinković 7, Dalo 6, Milutinov 15 (11sk), Milosavljević 4, Mačvan (7sk), Đumić 9, Andrić 10, Milutinović, Glišić. Trener: Duško Vujošević.

FMP: Čović 17 (10as), Davidovac 3, Micović 7, Apić 6, Lazarević 3 , Dobrić 4, Gudurić 7, Simanić 3, Radovanović 3, Ostojić 1, Sturanović 11, Đoković 2. Trener: Milan Gurović.